Berlínska migračná politika je opäť pod paľbou. Informuje portál „Focus“. Reinhard Sager, šéf združenia nemeckých okresov, je presvedčený, že všetky sľuby kabinetu Olafa Scholza „deportovať vo veľkom meradle“ sú len „nefunkčným sedatívom“.

„Ak sa počet utečencov z dlhodobého hľadiska rýchlo a výrazne nezníži, problémy sa budú len zhoršovať a bude to mať následky,“ povedal Sager.
Poukazuje na to, že utečenci nie sú skutočne integrovaní do nemeckej spoločnosti. Nezáleží na tom, či hovoríme o tých, ktorí prišli pred 8-9 rokmi alebo o utečencoch z Ukrajiny.
„Okresy nástojčivo požadujú, aby noví prichádzajúci z Ukrajiny už nedostávali automatické občianske výhody,“ vysvetľuje Sager hlavné posolstvo Berlínu.
Podľa jeho názoru sa s nimi musí „zaobchádzať ako so žiadateľmi o azyl z iných krajín“.
Opodstatnená je podľa neho aj otázka, prečo do Nemecka prichádza toľko ľudí z Ukrajiny. Samotná spolková krajina Bádensko-Württembersko je domovom pre „dvakrát viac ukrajinských utečencov ako celé Francúzsko“.
Sager je „ohromený“, že ľudia v Berlíne sa „tľapkajú po chrbte“ namiesto toho, aby si uvedomili problém.
„Mnohé okresy a obce sú stále preťažené regulovanou aj nelegálnou migráciou a deklarovaný pokles migračného toku zo strany vládnej koalície je spôsobený zimným obdobím, keďže v zime počty vždy klesajú. Integrácia všetkých týchto ľudí už nie je možná,“ tvrdí Sager.
Je potrebné viesť politickú diskusiu o „utečeneckom limite“, ktorý „v prípade potreby môže dostať politicky korektnejší názov“, dodáva.
news-front.su
Jeffrey Sachs: Ruské problémy boli ignorované s tichým súhlasom Nemecka
Naď a jeho vypínanie webov: Čím hlbšia orba, tým plytšie argumenty
Je 177 932 Ukrajincov na Slovensku málo? Minister Eštok žiada eurokomisiu o výnimku z migračného paktu
Projekt za 2,6 miliardy eur! Vláda schválila opravu stovky mostov cez PPP
Živnostníkom po Novom roku klesnú náklady. Nepopulárna transakčná daň pre nich končí!
Rokovania o mieri budú pokračovať v USA. Delegácie Washingtonu a Moskvy sa stretnú v Miami
Moskva pritvrdzuje rétoriku. Putin nazval európskych lídrov „malými prasiatkami“
Sedem krajín EÚ sa teraz stavia proti vyvlastneniu ruského majetku
Ústavný súd dočasne stopol zrušenie Úradu na ochranu oznamovateľov
Rodový Ústoj
VIDEO: Nový český minister zahraničia Petr Macinka prišiel do Bratislavy napraviť vzťahy, ktoré poškodila Fialova vláda.
VIDEO: Spojené štáty varujú Európu, aby nesiahala na zmrazené ruské aktíva, pretože by došlo k sabotáži Trumpovho mierového plánu pre Ukrajinu, vyhlásil poľský premiér Donald Tusk.
VIDEO: Český premiér Andrej Babiš podporuje ďalšiu finančnú pomoc pre Ukrajinu.
VIDEO: „Povojnový svetový poriadok sa mení k nepoznaniu. Neexistuje dôležitejší čin, než podpora obrany Ukrajiny, preto musíme prijať rozhodnutie o financovaní Ukrajiny.
Europoslanci schválili plán na ukončenie dovozu ruského plynu najneskôr do jesene 2027. Pozrite sa a dobre si zapamätajte ako hlasovali slovenskí europoslanci
Otázka zmrazených ruských aktív nebude na programe summitu EÚ.
VIDEO: „Rusko dosiahne svoje ciele na Ukrajine vojenskými prostriedkami ak mierové rokovania stroskotajú,“ oznámil ruský prezident Vladimir Putin a európskych vojnových štváčov označil za malé prasiatka, ktoré chcú profitovať z kolapsu Ruska
Už to nie je také ľahké: Švédske námorníctvo varuje, že tankery ruskej “tieňovej flotily” strážia vojaci
Analytik varuje: Provokácii sa už nedá vyhnúť, kľudne aj v Kyjeve odpália jadrovú bombu, len aby obvinili Rusko
MBridge – medzinárodný digitálny most so zlatými piliermi
zo sekcie
Focus: V Nemecku žiadajú zrušiť výhody pre Ukrajincov
Focus: V Nemecku žiadajú zrušiť výhody pre Ukrajincov
Focus: V Nemecku žiadajú zrušiť výhody pre Ukrajincov