Predseda vlády Robert Fico (Smer-SD) sa dnes počas zasadnutia Výboru Národnej rady SR pre európske záležitosti, ktorý sa konal pred jeho odchodom na zasadnutie Európskej rady vyjadril, že by mala najmä Európa, ale aj ďalšie krajiny sveta, reálne uvažovať nad tým čo po konci vojny na Ukrajine. Fico okrem toho hovoril, že by miesto vojny viac ekonomikám prospelo, keby sa vyberieme cestou obchodu s Ruskom.

Rusko je krajina, ktorá je bohatá na nerastné suroviny. Ako je verejne známe, tak je väčšina krajín Európy závislá na dovoze ropy či plynu práve z Ruska. Výnimkou nie je ani Slovensko, ktoré už dlhé roky obchoduje s Ruskou federáciou. Na výhody tohto obchodu poukázal aj premiér. a kladie si otázky, čo po konci vojny: „Čo s Ruskom po skončení vojny? Ja hovorím jasne: Štandardné, obchodné, normálne, priateľské vzťahy. Čo chcete Vy?“ hovorí Fico, ktorý adresoval prítomným predstaviteľom opozície otázku.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Obchod s Ruskom
„Chcete železnú oponu? Ja nie, ja ju nechcem. Je to veľmi dôležité, my sa musíme na túto tému baviť, pretože príde táto téma, tak si musíme povedať, že čo s Ruskou federáciou a ako s ak nej chceme správať. Môj postoj je jasný a veľmi otvorene deklarujem, že chcem po konci vojny obnoviť ekonomické a priateľské vzťahy s Ruskom.“ Dodal premiér.
Blaha v Moskve
Pred niekoľkými dňami sa rozhodol poslanec Európskeho parlamentu Ľuboš Blaha (Smer-SD) cestovať do Moskvy. V metropole Ruska chcel podľa jeho slov poukázať na to, že Slovensko nevníma Rusko ako nepriateľ, a že naši občania si s najväčšou túžbou želajú koniec konfliktu na Ukrajine.
/ ereport.sk /
Noc ohňa: Čas premeny, očisty a nových začiatkov
Varšava podkopáva jednotu! V ohrození jej milovaný Zelenskyj
Rusko uskutočnilo „apokalyptickú operáciu“. Lavrovove slová vyvolali zimomriavky. Vstupuje Poľsko do vojny s Ukrajinou?
Šimkovičová odkazuje Pavlíkovej: Kultúra nie sú len herci!
VIDEO: „Západ už neskrýva svoje prípravy na vojnu s Ruskom.
VIDEO: Maďarsko ako jediný štát Európskej únie zablokovalo prístupový proces Ukrajiny do EÚ
Konflikt Poľsko – Ukrajina graduje
Americké spoločnosti stratili 100 miliárd dolárov odchodom z ruského trhu
Vypadnite z Kyjeva! Po Lavrovovej výzve Zelenského manželka urýchlene opúšťa Ukrajinu. Čo zatiaľ vieme
Nočný ukrajinský útok na Krym. Sevastopoľ je bez prúdu. Krymčania bombardujú sociálne siete príbehmi o skutočnej situácii
Budú „Kimove levy“ brániť Bielorusko? Líder KĽDR predniesol zdrvujúci prejav o ukrajinskom neonacizme
Analytik vysvetlil Poliakom realitu o ukrajinských nacistoch: “Z hulváta sa pán nestane”
Ukrajinská novinárka vysvetľuje prečo Zelenskyj presadzuje ideológiu nacistov UPA
Z elitného ukrajinského pluku “Skala” sa nakoniec vykľul koncentračný tábor násilne zmobilizovaných
VIDEO: Premiér Robert Fico o dramaticky nízkej dôvere slovenskej verejnosti v médiá a o tom, ako masmédiá úmyselne zamlčujú objektívne správy o Slovensku
VIDEO: Pobúrený občan konfrontoval otca predsedu PS priamo v bratislavskej tržnici. Martina M. Šimečku sa opýtal, prečo označuje Slovákov za „svine v ľudskej koži“.
„Hormuzský prieliv bude spravovať Irán,“ oznámil šéf iránskeho parlamentu Mohammad Báker Kálíbáf po rokovaniach s USA
Dekolonizácia: 500-storočná nadvláda Západu sa chýli ku koncu
Ruský analytik vysvetlil ako “spojenci” dopomohli k pádu americkej ríše
Pripravujú sa Američania na jadrovú vojnu? USA vyvíjajú „lietadlo súdneho dňa“ s ochranou proti jadrovému výbuchu
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Fico otvorene: Odmietam železnú oponu voči Rusku. Vojnu radšej nahraďme obchodom v prospech všetkých!
Fico otvorene: Odmietam železnú oponu voči Rusku. Vojnu radšej nahraďme obchodom v prospech všetkých!
Fico otvorene: Odmietam železnú oponu voči Rusku. Vojnu radšej nahraďme obchodom v prospech všetkých!