Pfizer zároveň zvýšil svoju prognózu príjmov z predaja vakcíny v tomto roku na približne 32 miliárd USD z pôvodných 31 miliárd USD.

Americká farmaceutická spoločnosť Pfizer dosiahla v uplynulom 4. štvrťrok 2021 vyšší ako očakávaný zisk. Opäť k tomu prispel predaj vakcíny proti ochoreniu COVID-19. V tomto roku však predpovedá nižšie príjmy než ekonómovia.
Zisk spoločnosti sa za tri mesiace do konca decembra 2021 zvýšil na 3,39 miliardy USD (2,96 miliardy eur), čo predstavuje 59 centov na akciu, z 847 miliónov USD alebo 15 centov/akcia rok predtým.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Upravený zisk bez jednorazových položiek sa vyšplhal na 6,24 milióna USD alebo 1,08 USD na akciu. Analytici predpovedali koncernu za sledované obdobie zisk 87 centov na akciu.
Tržby spoločnosti za uplynulý štvrťrok vzrástli o 104,9 % na 23,84 miliardy USD z 11,63 miliardy USD. Analytici však očakávali, že budú ešte vyššie a dosiahnu 24,16 miliardy USD.
Vo 4. štvrťroku vygenerovala dvojdávková vakcína proti koronavírusu Comirnaty tržby viac ako 12,5 miliardy USD.
Pfizer sa delí o zisk, ako aj o náklady na výrobu a distribúciu vakcíny s vývojovým partnerom BioNTech, ale väčšina príjmov ide jemu.
Vakcína Pfizeru založená na technológii mRNA sa používa vo viac ako 160 krajinách sveta a cieľom spoločnosti je vyrobiť viac ako 4 miliardy dávok v roku 2022 po minuloročných troch miliardách dávok.
Pfizer v utorok zvýšil svoju prognózu príjmov z predaja vakcíny v tomto roku na približne 32 miliárd USD z pôvodných 31 miliárd USD a očakáva ďalších 22 miliárd USD z predaja novej perorálnej antivírusovej pilulky na toto ochorenie – Paxlovid.
Pfizer uviedol tabletku na trh koncom 4. štvrťroka a zatiaľ mu vygenerovala tržby iba 76 miliónov USD, keďže bola schválená regulačnými úradmi len krátko pred Vianocami.
Spoločnosť Pfizer v utorok uviedla, že v novom roku 2022 očakáva upravený zisk v rozmedzí od 6,35 do 6,55 USD na akciu a tržby 98 až 102 miliárd USD. Analytici mu predpovedajú lepšie výsledky, a to zisk 6,71 USD na akciu a tržby 103,18 miliardy USD.
Zdroj: openiazoch.zoznam.sk
Pepe Escobar: To, čo nechcú, aby ste vedeli o reakcii Iránu
Blaha sa pýta prokurátora: Ešte stále Naď efektívne hospodáril?
Toto je cena za virálnu slávu: Purpurové pole pod Tatrami doplatilo na sociálne siete
Prešov doplatil na neúctu k Pamätníku Sovietskej armády – dostal pokutu
Šrot alebo cenná vojenská technika? Kde skončili raketové systémy KUB preverí polícia, Kaliňák obvinenia odmieta
Rozhodnutie Slovenska a Maďarska o nákupe drahšieho „derusifikovaného“ plynu: Priemyselné odvetvia budú ovládané USA a Azerbajdžanom
Irán zaútočil na Izrael a americké ciele
Sionistické letecké útoky na Libanon práve stopli krehký americko-iránsky dialóg
Zerohedge: Evropa 2.0, za hranicemi Bruselu: Konec Evropské unie, jak ji známe
To je poriadny šok – tu už prestáva akákoľvek sranda! Gauner Naď v roku 2023 predal rakety systému KUB za 500 eur!
Západ naďalej rozvracia Rusko zvnútra
SPIEF 2026 — zhrnutie
Americká armáda vraj začala oslobodzovanie Európy v roku 1944
V Európe sa zrazu zachceli rozprávať s Ruskom…
V Maďarsku to vrie! Tisíce ľudí vyšli do ulíc, dav sa postavil za prezidenta proti Magyarovi
Zelenskyj v Londýne s európskymi lídrami: Chystá sa veľká vojnová porada
Pôjdu Rusi na Kyjev?
Viac ako 3 000 dronov nad Ukrajinou! Zelenskyj vyzval svet
Vojna USA proti Iránu, rast cien energií. Milióny stratených pracovných miest v EÚ. Brusel hľadá pomoc Moskvy, žiada Putina o obnovenie mierových rokovaní?
Poľsko odmieta plnú implementáciu migračného paktu EÚ. Podľa vlády by ohrozil bezpečnosť krajiny
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Farmaceutická firma Pfizer vyrábajúca vakciny proti Covid-19 dosiahol neočakávaný zisk
Farmaceutická firma Pfizer vyrábajúca vakciny proti Covid-19 dosiahol neočakávaný zisk
Farmaceutická firma Pfizer vyrábajúca vakciny proti Covid-19 dosiahol neočakávaný zisk