Slovanské Noviny

27. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Putin: Cudzie nechceme, ale svoje (ruské) si nedáme…

Sloboda tlače a novinárov je na “slobodnom” Západe posvätný totem. Nie je však pre všetkých, čo sa čoraz viac ukazuje. Ide o typický samoznak liberálneho progresivizmu s jeho dvojitým metrom. Odpoveď na otázku z titulku článku je: Zdá sa, že nie.

Aspoň podľa euroatlantickej tlače. Slobodu prejavu dokonca upreli aj Tuckerovi Carlsonovi, z ktorého urobil korporátny mainstream, strčený po krk v zadku globalistickej propagandy, jedným šmahom „Trumpovho novinára“. Naša difamačná pečiatka na čelo, a si jasný…

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Paradoxne anglosaský „slobodný“ svet použil na cielenú diskreditáciu novinára starú boľševickú manipulačnú metódu: Ak nevieme spochybniť fakty, spochybníme autora. A úplne geniálne skôr ako dôjde k slobode prejavu. K tomu ešte progresívne korenie Saula Alinského a jeho metódy „Name&Shame“ – čiže „označ a zhaň“… jeho/ich obraz, meno, povesť… čiže zdiskredituj bez diskusie.

Kde sa zrazu podela „hodnota“ slobody médií a novinára, toľko omieľaná?

Strojené zdesenie z interview T.Carlsona s V.Putinom prišlo dokonca vopred ešte pred jeho zverejnením a poznaním samotného obsahu, otázok a výrokov, takže to môžeme hodnotiť ako mediálnu spravodajskú hru, či rovno antipropagandu.

Najhoršie na tom je, že to schytal ani nie tak Putin ako práve najpopulárnejší novinár T.Carlson.

Niektoré hejty voči nemu boli doslova likvidačné. A nielen profesijne, ale aj… Veď posúďte, čo navrhol neokonzervatívec Bill Kristol, ktorý žiadal, aby úrady najsledovanejšieho novinára na sociálnych sieťach „vyhnali z americkej pôdy“, čiže pripravili o občianstvo a dokonca ho nevpustili do jeho vlasti!

Tu treba pripomenúť, že Bill Kristol je synom Irvinga Kristola, amerického ľavicového novinára, ktorého považujú za „kmotra neokonzervativizmu“ v USA, čiže sekty liberálov, ktorí veria, že silu možno v medzinárodných vzťahoch použiť ako „nástroj dobra“ na šírenie (len americkej) demokracie, čo v preklade znamená na udržiavanie mocenskej nadvlády a hegemónie Spojených štátov.

A v mene tejto atlantickej hegemónie, čiže unipolárneho sveta, v ktorom diktuje svetový poriadok a pravidlá Washington či skôr Pentagon a jastrabi vojensko-priemyselného komplexu sú schopní mediálne, a zdá sa, že aj administratívnymi krokmi spoločensky popraviť novinára, ktorý si len robí svoju prácu a odmietol poslušne plávať v hlavnom mainstreame s jeho jednostrannou antiruskou konfrontáciou.

Napriek všetkému, rozhovor už počas prvých 23 hodín videlo 150 miliónov divákov len na sociálnej sieti X. Aktuálne sa čísla presiahli 180 miliónov.

Okolnosti okolo tohto vitálneho dvojhodinového interview pôsobia ako lakmusový papierik, ktorý pomerne presne určuje mieru skutočnej slobody a postoja kolektívneho Západu k iným názorom a vôli národov ísť vlastnou cestou vývoja.

Zo samotného rozhovoru je zrejmé, čoho sa najviac anglosaský mainstream obával. Putin jednoznačne odkázal Američanom všeobecné slovanské krédo života Cudzie nechceme, ale svoje (pozn. v tomto prípade ruské) si nedáme… Putin predostrel, že si želá s Američanmi žiť v mieri, ale problémom pre globálnu bezpečnosť nie sú len vojnoví štváči v Bielom dome a v Kongrese, ale samotný mocenský systém Spojených štátov, čiže Deep state, ktorý určuje noty pre výkonných politikov.

Interview s jeho dôsledkami tak strhlo masku západnej „slobody, keďže neokonzervatívci spolu s ideologickými progresivistami si nielen kvôli americkým voľbám a betónovaniu pozície jediného svetového mocenského hegemóna (USA) nemôžu dovoliť šíriť v americkej spoločnosti iný, než režimový názor na dianie vo svete.

Opäť musíme konštatovať kryštalizáciu donedávna ešte neskutočnej predstavy, že západná a liberálna, čiže euroatlantická spoločnosť, sa stáva čoraz viac odkláňa od deklarovanej slobody a nakláňa sa na šikmú plochu konfrontačného neototalitného systému, ktorý nepripúšťa ani len poznávanie postoja iných, nieto iné názory. Moja generácia desaťročie v dospelosti niečo podobné zažila a neželá si to zopakovať ani v ružovom, čiže progresivistickom, vydaní.

Rafael Rafaj/skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d