Slovanské Noviny

19. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Bývalého sudcu a europoslanca Miroslava Radačovského, predsedu strany Slovenský Patriot zaujal výrok v poradí druhého na kandidátke Patriotov do eurovolieb, Michala Radačovského o „užitočných idiotoch vojny“ Na sociálnej sieti k tomu pomenovaniu pridal niekoľko postrehov.

„Po dvoch rokoch zabíjania sa dvoch slovanských národov, Ukrajincov a Rusov, sa silné štáty sveta, na čele s Čínou a Nemeckom, rozhodli na dni 15. a 16. júna 2024 zvolať do Švajčiarska mierovú konferenciu a rokovať o ukončení vojny na Ukrajine. Predstaviteľ Číny sa vyjadril, že rokovací stôl je jediným východiskom z ukrajinskej krízy a nemecký kancelár dodal, že je to spôsob, ako dosiahnuť spravodlivý mier.“ Uvádza do témy Miroslav Radačovský.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

O „užitočných idiotoch nielen Kremľa“

„V Európskom parlamente aj v bruselskom časopise Politico každého, kto čo len použil pojem „prestať posielať zbrane na Ukrajinu a začať rokovať o podmienkach mieru, označili za špióna Ruska, plateného Putinom a dehonestovali výrazom „užitočný idiot Kremľa, Pansláv“ a pod. Zažil som to sám osobne a preto je na mieste otázka: Nazvete, páni z Bruselu, užitočnými idiotmi Kremľa a platenými špiónmi Moskvou a Putinom, aj vrcholných predstaviteľov Číny a nemeckého kancelára?“ Pýta sa celkom trefne europoslanec.

Užitoční idioti vojny

„Pokiaľ si niekto obosobuje právo dehonestovať iného výrazom „užitočný idiot Moskvy len preto, že presadzuje mierové riešenie, tak túto terminológiu prijímam. A preto oddnes všetkých, ktorí podporujú vojnu, zasielanie zbraní na Ukrajinu, vrátane niektorých našich europoslancov, opozičných politikov, aj ľudí, ktorí z neznalosti a absencie vlastného názoru podľahli jednostrannej propagande, budem nazývať „užitoční idioti vojny“. Rozhodol sa europoslanec radačovský.

Hovorí sa tomu „aký pán Boh pomáhaj, taký pán Boh zaplať!“.

„…Takýchto užitočných idiotov vojny, z ktorých sa poniektorí chvália diplomatickou kariérou, štúdiom na Oxforde a pobytom v štruktúrach NATO, je aj na Slovensku ešte dosť, ba poniektorí sa z nich uchádzajú v eurovoľbách o post europoslancov. A občania Slovenska sa musia rozhodnúť, či chcú, aby v europarlamente boli užitoční ľudia mieru a pokoja v Európe alebo užitoční idioti vojny.“ Posiela veľmi jasné posolstvo Slovensku europoslanec Miroslav Radačovský.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d