Slovanské Noviny

19. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Po vlaňajšom napomenutí za „nestíhanie včasného písomného rozhodnutia“ sa možno sudkyňa Pamela Záleská dočká aj disciplinárneho konania, avšak v inej veci – píše portál plus7dni.pluska.sk. No zdroj je aj oveľa konkrétnejší.

Citovaný zdroj píše o ceste sudkyne „od 12. marca do 3. apríla do amerického mesta Rosswell v Novom Mexiku. Podľa predsedu Špecializovaného trestného súdu Jána Hrubalu (píše plus7dni.pluska.sk), „išlo o zahraničnú služobnú pracovnú cestu. Záleská sa spolu s ďalšími sudcami a policajtmi nielen zo Slovenska, ale aj Maďarska, Srbska a Čiernej hory zúčastnila na trojtýždňovom školení o organizovanej kriminalite a korupcii.“

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Roswell je úžasná turistická atrakcia

Ide totiž o prípad tajných trosiek UFO pri meste Roswell v Novom Mexiku v júli 1947. Je to jeden z najlepšie zdokumentovaných prípadov UFO v doterajšej histórii ľudstva. Za cesty do Roswellu si účtujú cestovné kancelárie obrovské sumy peňazí. Ale vráťme sa k príbehu „zahraničnej služobnej cesty“.

Oficiálna verzia

Podľa nami citovaného webu sa sudkyňa Pamela Záleská „spolu s ďalšími sudcami a policajtmi nielen zo Slovenska, ale aj Maďarska, Srbska a Čiernej hory zúčastnila na trojtýždňovom školení o organizovanej kriminalite a korupcii. Cestu malo zabezpečovať veľvyslanectvo USA. Predseda predseda Špecializovaného trestného súdu Ján Hrubala pre web plus7dni.pluska.sk vysvetlil: „Pozvánka došla 5. decembra 2023, do konca roka 2023 sa naň z nášho súdu záväzne prihlásili dve sudkyne a obidvom, ako je to priam dlhodobo aplikovaným pravidlom na tomto súde, boli schválené služobné cesty.“ 

Pokračovanie služobky

Niečo na nej budú musieť vysvetliť kompetentní a zúčastnení aj ministrovi spravodlivosti Borisovi Suskovi. Ten dostal (podľa citovaného webu) „podnet na podanie disciplinárneho návrhu“ od bývalého sudcu a advokáta a poradcu premiéra Davida Lindtnera. Plus7dni.pluska.sk pripomína, žer „vlani 1. augusta podal námietku zaujatosti, Záleská však akosi nemala čas, aby o nej rozhodla. „Tým spôsobila zbytočný, minimálne šesťmesačný prieťah v konaní,“ tvrdí Lindtner.“ Web cituje aj samotného Lindtnera: „Keď ako advokáti podávame námietku zaujatosti voči Hrubalovi, rozhoduje (sa) do týždňa až dvoch. Záleská to nedokázala šesť mesiacov. Meter, ktorý používa Hrubala na seba, by mal používať aj na svojich sudcov.“

Príbeh cesty Pamely Záleskej do mesta UFO asi bude mať pokračovanie

Vyplýva to z citovaného článku na webe plus7dni.pluska.sk, v ktorom bolo uvedené aj nasledovné: „Predseda Špecializovaného trestného súdu mi ( web cituje advokáta Lindtnera, pozn. red. HD) odpísal, že to sleduje. Samozrejme, nezabudol doplniť, že táto sudkyňa je mimoriadne preťažená,“ uzavrel Lindtner s tým, že do Nového Mexika vládala ísť. Ak neuspeje so svojou námietkou, je rozhodnutý obrátiť sa aj na medzinárodné súdy.“ Takže, známe meno zo súdneho prostredia sa zrejme tak skoro z médií nevytratí.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d