Slovanské Noviny

7. júna 2023

K porozumeniu Čelovekom

Europarlament tento týždeň prijal Istanbulský dohovor pre celú EÚ. Očakávať zmenu v myslení a konaní Bruselu je naivné a úplne scestné, varuje Branislav Michalka

Tu Brusel, tu Brusel, hláste sa! – A poslúchajte! Dosť bolo babrania sa s dezolátmi! Európsky parlament opäť jasne ukázal, ako hovorili už súdruhovia Gottwald, Novotný a Husák, že flákačov a sabotérov nebudeme podporovať. Keď to nešlo zdola, pôjde to zhora a Istanbulský dohovor bude nanútený aj tým štátom a národom, ktoré mentálne a kultúrne ešte nedozreli pre 21. storočie.

Bolo by možno pre niekoho celkom výnosné, keby stávkové kancelárie začali prijímať stávky na to, koľkokrát ešte bude musieť Európska únia ukázať Slovákom, že akýkoľvek pokus zastaviť jej ideologický blitzkrieg a zároveň zostať v jej štruktúrach, je len neustálym sizyfovským tlačením skarabeovej páchnucej gule. Obávam sa, že tí, ktorí by vyhradili našim spoluobčanom na pochopenie tejto politickej zákonitosti a zásadnej nezlučiteľnosti konzervatívneho uvažovania s eurouvažovaním ešte niekoľko rokov, či dokonca desaťročí, by mali šancu zarobiť slušný balík.

Ilustračný obrázok, zdroj: pixabay.com

Zdá sa totiž, že nič nedokáže otriasť odhodlaním slovenských kresťanov (aj konzervatívnejších pohanov) vydržať tento kultúrny masaker až do konca. S výhľadom na finálnu kultúrnu lobotómiu, ktorú najnovšie opísal s pravým byrokratickým optimizmom vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku, Vladimír Šucha.

Zlé slovenské gény?

Ten sa na konferencii s názvom Férová akadémia vyjadroval o Slovákoch slovníkom, ktorý pripomínal klasické rasistické elaboráty, donekonečna operujúce skratkami DNA a IQ. Podľa Šuchu Slováci, tým že odmietajú LGBT témy, rodovú rovnosť a minority majú akúsi trvalú chybu v chromozómoch: „Máme v našej DNA chromozómy, ktoré sú pokazené, a mali by sme ich napraviť.

A ako chce túto situáciu EÚ zmeniť? Podľa Šuchu sa táto situácia nezmení „bez jasných pravidiel, mantinelov a záväzných a striktných ukazovateľov“. To v preklade z newspeaku znamená: bude vám nariadené, ako máte správne myslieť, cítiť a konať. Či sa vám to páči, alebo nie! To je sladká slobodienka, však? Aby nikto nepochyboval, čo nám naši páni v Bruseli nachystali, tak dodal: „Jednoducho tá zmena myslenia tu musí nastať.

Hovoril by niečo také, ak by sa globalisti v Bruseli chystali prihliadať k nejakým našim referendám, petíciám, protestom, lokálnym zákonom a zvyklostiam? Nikdy o tom neuvažovali, ani na chvíľu. Mali od začiatku jasný plán, čo chcú dosiahnuť a potrebovali len vytvoriť situáciu, v ktorej to bude realizovateľné. Tá situácia práve nastala.

Pád Istanbulu alias Konštantínopolu

Tou ďalšou ranou, ktorá by mohla Slovákov konečne presvedčiť (ale nepresvedčí), že očakávať zmenu v myslení a konaní Bruselu je naivné a úplne scestné, je fakt, že v stredu Európsky parlament hlasoval kladne za pristúpenie Európskej únie k Istanbulskému dohovoru. Celej Európskej únie. (!)

Ako dosiahli túto métu? Jednoducho. Stanovisko Súdneho dvora EÚ z októbra 2021 potvrdilo, že EÚ môže dohovor ratifikovať aj bez súhlasu všetkých členských štátov. A je to. No a keďže zákony a nariadenia EÚ sú v konečnom dôsledku nadradené zákonom lokálnym, vec zdá sa speje do svojho finálneho štádia.

Okamžite po prijatí rozhodnutia o celoeurópskej ratifikácii Europarlament vyzval šesť členských krajín – Bulharsko, Česko, Litvu, Lotyšsko, Maďarsko a Slovensko –, aby dohovor „bezodkladne ratifikovali“. Takže slovenskí ochrancovia života nenarodených detí, keďže Istanbulský dohovor považuje za právo žien aj právo na potrat, sa ocitli tam, kde boli aj na začiatku. Vlastne nie, nie sú presne tam, sú na tom omnoho horšie: sú vyčerpaní, medzitým im umrelo množstvo podporovateľov, ktorých nikto nenahradil, počas veľkého pandemického cvičenia si EÚ otestovala ich ochotu poslúchať a počet tých, ktorým liberálne hodnoty konvenujú rapídne stúpol.

Skúsime ešte jednu petíciu?

Načo vlastne bola všetka tá snaha a námaha, keď pri zbežnom pohľade na osud západných štátov sa dala ľahko odhadnúť logika vývoja? Tlak a vydieranie EÚ neprestane dovtedy, kým si Brusel nepresadí svoje. Hovorí snáď Vladimír Šucha nedostatočne zrozumiteľne?

Petícia Aliancie za rodinu s názvom Netraumatizujte Slovensko Istanbulským dohovorom má 31 164 podpisov. Petícia Slovenského dohovoru za rodinu s názvom Zastavme zlo z Istanbulu mala dokonca 80 000 podpisov. Ďalšia petícia mala 6 400 podpisov, petícia Citizen Go mala viac ako 20 000 podpisov. Avšak nič nenasvedčuje tomu, žeby to našich euro-vládcov nejako zvlášť zaujímalo. Idú si svoje, nech sa dezoláti aj rozlejú na kolomaž.

Jasno v tom majú aj progresívni poslanci zo Slovenska, nachádzajúci sa pravidelne v útrobách Europarlamentu. Vladimír Bilčík z mŕtvo narodenej strany Demokrati vysiela jasný signál, kam smeruje slovenský pokrok:

Osobne ma mrzí, že na Slovensku Istanbulský dohovor náš parlament dodnes neratifikoval. Žiaľ, bol zneužitý na dezinformačnú kampaň, pričom sa pozornosť odklonila od toho, čo je v ňom skutočne napísané. No vďaka hlasovaniu na úrovni EÚ bude platiť pre všetky Európanky vrátane Sloveniek.“ Tak, tak, zopakujme si to – „vrátane Sloveniek“. Bez ohľadu na tzv. kultúrnu autonómiu, ktorou sa tu kedysi niekto oháňal.

Ilustračný obrázok, zdroj: pixabay.com

Hlava v piesku

A už je po kultúrnej autonómii. Bude sa pekne poslúchať. Keby to niekto nechápal, tak mu to pani prezidentka a jej nová úradnícka vláda plná odborníkov odborne vysvetlí. Ale je možné, že si Slováci budú aj ďalej myslieť, že dokážu byť zároveň aj euro-občanmi, aj uchovať si svoju kultúrnu identitu. Oprú sa usilovne do páchnucej gule a dajú sa opäť do jej tlačenia v nádeji, že v Bruseli nakoniec predsa len pochopia, že tie ich opatrenia sú proti rozumu a prirodzenosti. Tí kresťanskí politici v Bruseli. Alebo, žeby sa dokonca zľakli? No uvidíme, ešte chvíľu počkáme, veď čo by sme bez tej únie vlastne robili?

Nech však slovenský národ akokoľvek vytrvalo strká hlavu do piesku pred bolestnou pravdou, nakoniec si bude musieť vybrať. Buď sa z neho stane liaheň vzorných euro-občanov, ako si to naplánoval Vladimír Šucha a jeho zadávatelia, alebo sa vymaní z moci EÚ, odíde z tejto Sodomy byrokratov a tým pádom nebude musieť prinášať ideologické obety neomarxistickému Molochovi. Je to také nepochopiteľné? Treba to stále opakovať?

Áno, pretože variant číslo jedna vedie do ideologického blázinca a ku kultúrnej lobotómii, ako už bolo povedané. Budeme živými kultúrnymi mŕtvolami, zombie čakajúci na dotácie a povely od šamana pokroku. Preto je lepšie to stále opakovať. Ignorovanie národov a ich názorov v EÚ totiž nie je omylom, ale systémom.

AUTOR: Branislav Michalka

ZDROJ

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  Všetkými možnými spôsobmi sa pokúšali vymazať minulosť našich veľkých predkov, našich rodičov. Pokúšali sa vymazať nás a naše duše. Napriek všetkým technológiám a všetkému úsiliu tých, ktorí ovládli...
 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: