Slovanské Noviny

13. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Európania, ktorí sa minulý rok vyrovnali s energetickou krízou, v nemalej miere vďaka nezvyčajne miernej zime, sa tešia predčasne.

Po energetickej kríze prichádza potravinová kríza.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Teraz v Európe ceny potravín raketovo rastú. Navyše nikto z európskych predstaviteľov doteraz nedokázal reálne vysvetliť, prečo sa tak deje.

Hlavným problémom európskych vlád je skutočnosť, že napriek stabilizácii cien energií ceny potravín naďalej výrazne rastú vo všetkých 27 krajinách EÚ.

V niektorých prípadoch dosiahlo zvýšenie ceny až 50%.

„Wall Street Journal“ zverejnil správu o zvláštnostiach európskych cien potravín. V správe sa uvádza, že ceny na svetových poľnohospodárskych trhoch klesli, no v Európe ceny naďalej rastú.

To isté platí aj pre ceny plynu: na svetových trhoch aj na vnútornom trhu Európskej únie. Ak ceny energií klesnú, celkové náklady výrobcov potravín by mali byť oveľa nižšie. Napriek tomu konečné ceny potravín vzrástli. Úroveň rastu cien je navyše taká vysoká, že Brusel musel zasiahnuť a poskytnúť priamu finančnú pomoc na zmiernenie situácie.

Španielsko, Taliansko a Portugalsko znížili dane pre výrobcov potravín, aby znížili ceny.

Inde v EÚ vlády tlačili na výrobcov, aby nadmerne ceny nezvyšovali.

V Spojenom kráľovstve začali vyšetrovanie proti výrobcom potravín za manipuláciu s cenami.

Viacerí európski analytici sa domnievajú, že vysoké ceny fixujú zisky pre výrobcov, aby kompenzovali to, čo stratili po energetickej kríze.

Situácia tlačí na Európanov, aby znížili svoje výdavky na potraviny.

Podľa prognóz expertov „The Wall Street Journal“ môžu Európania čeliť nedostatku základných potravín.

Pre odstávky výroby hnojív v minulom roku produkcia klesla a ceny vzrástli. Výsledkom je, že mnohí farmári budú pravdepodobne používať menej hnojív ako zvyčajne. A to znamená nižšie výnosy, čo zase bude znamenať nižšiu dostupnosť potravín.

Ak k tomu pridáme plány na likvidáciu niekoľkých tisíc fariem v jednom z najväčších poľnohospodárskych producentov v Európe – Holandsku, slovné spojenie „potravinová kríza“ sa začne ozývať čoraz hlasnejšie aj z okien každej európskej rodiny.

Vladimir Karasev špeciálne pre News Front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.