Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

(TASR) – Európska únia je šokovaná správami o piatkovom teroristickom útoku v koncertnej sále Crocus City Hall na predmestí Moskvy, napísal na sociálnej sieti X v piatok večer hovorca Európskej služby pre vonkajšiu činnosť Peter Stano. Informuje o tom TASR.

EÚ odsudzuje akékoľvek útoky proti civilistom. Myslíme na všetkých ruských občanov postihnutých (touto udalosťou),” uviedol Stano.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Do koncertnej sály Crocus City Hall vpadli v piatok večer pravdepodobne piati muži ozbrojení automatickými zbraňami a granátmi. Na mieste zabili podľa úradov najmenej 40 ľudí a 100 zranili. Z budovy boli hlásené výbuchy a zachvátil ju rozsiahly požiar.

Zatiaľ nie je oficiálne známa identita ani motív páchateľov. Na sociálnych sieťach sa šíria informácie, že muži medzi sebou nehovorili rusky a pravdepodobne pochádzali z Ázie alebo oblasti Kaukazu. Ukrajinská vojenská rozviedka už z útoku obvinila ruské tajné služby, pričom ich údajným zámerom bolo eskalovať vojnu na Ukrajine.

Peskov: Putin dostáva najnovšie správy o útoku v Crocus City Hall

(TASR) – Ruský prezident Vladimir Putin dostáva najnovšie správy ohľadne piatkového útoku v koncertnej sále na predmestí Moskvy, ktorý si vyžiadal desiatky životov, informoval novinárov hovorca Kremľa Dmitrij Peskov. Putin sa k udalostiam zatiaľ nevyjadril, píše TASR s odvolaním sa na agentúru AFP a ruské médiá.

“Prezident neustále dostáva informácie od všetkých relevantných služieb o tom, čo sa deje a aj o prijímaných opatreniach,” povedal Peskov s tým, že Putin sa o udalosti dozvedel v priebehu niekoľkých minút.

Podľa Federálnej bezpečnostnej služby Ruskej federácie (FSB) si streľba a výbuchy v koncertnej sále Crocus City Hall vyžiadali najmenej 40 mŕtvych a viac než 100 zranených. Zatiaľ nie je známa identita ani motív páchateľov.

V dôsledku útoku zrušili verejné podujatia na tento víkend v Moskve, ale Petrohrade aj mnohých ďalších mestách.

Nezávislý ruský portál Meduza informoval, že sociálne siete Telegram a VKontakte majú v Rusku po útoku rozsiahle výpadky.

Ukrajina popiera účasť na útoku v Moskve

Ukrajina “nemá nič spoločné” s piatkovou streľbou v koncertnej sále Crocus City Hall na predmestí Moskvy, pri ktorej zahynulo najmenej 40 ľudí. Napísal to na sociálnej platforme Telegram poradca ukrajinskej prezidentskej kancelárie Mychajlo Podoľak, informuje TASR.

Čo sa týka udalostí v Crocus City Hall… nejakej streľby a teroristického útoku zo strany neidentifikovaných osôb, musím jasne povedať, že Ukrajina s tým nemá nič spoločné,” napísal Podoľak.

Od útoku v Crocus City Hall sa dištancovala aj Légia Sloboda Ruska, ktorá bojuje na strane Ukrajiny a v uplynulých týždňoch vykonala niekoľko útokov v ruskom pohraničí. Skupina vyhlásila, že sa “nenachádza vo vojne s mierumilovnými Rusmi”, a z útoku v koncertnej sále obvinila ruské bezpečnostné zložky.

Predseda Rady bezpečnosti Ruskej federácie Dmitrij Medvedev podľa agentúry AFP varoval, že ak išlo o “teroristov kyjevského režimu, všetkých bude potrebné nájsť a bez milosti zničiť ako teroristov”. Potrestaní budú podľa neho aj “oficiálni predstavitelia štátu, ktorý sa takéhoto zločinu dopustil”.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d