Slovanské Noviny

16. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Ivan čaj je už od pradávna unikátnym nástrojom prírody, ktorý umožňuje zacelenie celého tela i jemnohmotných tiel.

Pre Vrbovku úzkolistú (Ivan čaj) je charakteristické, že ako prvá bylina začína rásť na miestach po lesných požiaroch a rúbaniskách. Svojou prítomnosťou “lieči popálenú zem” a chráni mladé výhonky rastlín pred spaľujúcim slnkom aj prízemnými mrazmi.

vrbovka-ivan-caj-aljaska

Lesníci si všimli, že na nedotknutých plochách, kde rastie vrbovka úzkolistá, sa mladým rastlinám stromčekov darí oveľa lepšie ako na plochách, o ktoré sa poctivo starajú. A to preto, lebo vrbovka úzkolistá je bylina, ktorá uvoľňuje teplo. Na miestach kde je to vrbovkou úzkolistou husto zarastené je vzduch teplejší o niekoľko stupňov. Dokonca keď prichádzajú prvé mrazy je možné okolo vrbovky úzkolistej vidieť ešte vždy zelenú trávu.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <
vrbovka-ivan-caj free pixabay

Táto bylina dokáže rásť azda všade – na čerstvých piesočnatých a ílovitých pôdach, na rúbaniskách, pasekách v ihličnatých a zmiešaných lesoch, blízko priekop, na odvodnených rašeliniskách aj pozdĺž železničných násypov….Rozšírená je takmer v celej Európe aj na Islande a v Grónsku, v Rusku, pokrýva takmer celú Áziu vrátane Malej Ázie a Kaukazu cez Sibír až na Ďaleký Východ, vyskytuje sa dokonca aj v Japonsku. Jej areál zaberá aj veľké časti Severnej Ameriky. Chýba len na južnej pologuli.

Fermentáciou Vrbovky, Ivan čaj zvyšuje účinnosť

Fermentovaná Vrbovka úzkolistá (Ivan čaj) je zabudnutý nápoj našich múdrych predkov, ktorý sa vyznačuje výnimočnými vlastnosťami a účinkami na telo. Fermentácia mu dodáva celé spektrum užitočných vlastností a zároveň vytvára neopakovateľnú medovú arómu a jantárovú farbu čaju. Obsah biologicky aktívnych látok v Ivan čaji sa líši v závislosti na čase zberu, kvality rastlín, miesta rastu a technológie spracovania. Ivan čaj zo severu sa považuje za kvalitnejší, pretože studené leto prispieva k vyššej akumulácii užitočných látok v rastlinách.

Ivan čaj obsahuje 70 stopových prvkov, vrátane významného množstva železa, horčíka, draslíka, sodíka a medi. Ďalej obsahuje 18 aminokyselín, ktoré sú ľahko absorbované telom a rýchlo dodajú energiu. Obsahuje veľké množstvo vitamínu C (až 6 krát viac ako citrón). Okrem vitamínu C obsahuje aj vitamíny B, obzvlášť dosť karoténu. V čaji sa nachádzajú aj triesloviny, bioflavonoidy, pektín a chlorofyl.

Flavonoidy majú antioxidačný účinok a eliminujú voľné radikály, čím poskytujú ochrannú bariéru zdravým bunkám pred mutáciami. Chránia tkanivá organizmu pred poškodením spôsobeným nadmerným uvoľnením histamínu (látky, ktorá sa tvorí počas zápalu a alergie), čo poskytuje ďalšie možnosti pre liečenie astmy a alergických reakcií.

Okrem antiseptických vlastností má schopnosť čistiť organizmus od toxínov. Pri pití Ivan čaju prebieha čistenie celého organizmu a v priebehu 2 týždňov pri pravidelnom používaní (každý deň 3 až 4 krát denne), človek začne mať pocit, akoby organizmus začal rozkvitať a nastáva upokojenie. Jednu dávku Ivan čaju viete opakovane použiť aj 3-4 krát po sebe a zakaždým ma rovnako silný účinok.

Pod vedením Dr. Alexandra Podkozlina, člena New Yorkskej akadémie vied, skupina imunológov vydala správu, ktorá hovorí, že Ivan čaj stimuluje imunitný systém lepšie ako najvzácnejšie a najdrahšie liečivé rastliny.

Svojimi protizápalovými a antioxidačnými vlastnosťami nemá Ivan čaj obdobu v celej rastlinnej ríši.

Fermentovaný Ivan čaj

Veľký podiel tanínu a slizov v Ivan čaji má vplyv na celkovú činnosť a rôzne zápaly tráviaceho traktu, napríklad: žalúdočné vredy, gastritídu, kolitídu, zápal žlčníka, pálenie záhy. Okrem zápalov tráviaceho traktu je Ivan čaj so svojími protizápalovými vlastnosťami veľmi účinný aj pri zápale prostaty a aj pri iných zápaloch urogenitálneho traktu. Ďalšie z mnohých vedeckých štúdií ukázali, že Ivan čaj výrazne zmierňuje bolesti, zlepšuje prácu pečene aj obličiek, je užitočný pri anémii, hypertenzii, ateroskleróze, znižuje toxicitu pri rakovine …

Výskum uskutočnený na katedre doškoľovania stomatológov v Moskve na Krasnoselskej ulici poskytol výsledky z ktorých je zrejmé, že Ivan čaj sa veľkou časťou podieľa na zdravom stave ústnej sliznice a zároveň pôsobí ako prevencia zubného kazu.

Na centrálnu nervovú sústavu Ivan čaj pôsobí veľmi upokojujúco, dokonca jeho sedatívne účinky, sú len o čosi málo slabšie, ako sedatívne účinky dobre známej byliny Valeriany. To je dôvod prečo je odporúčaný na reguláciu nervového systému a prečo množstvo pracovníkov neurologických stredísk a detských kliník v Rusku tvrdia, že Ivan čaj zmierňuje stres, vyčerpanie, ale aj hysterické až psychotické stavy, neurózy a iné psychické poruchy.

Pri únave a vyčerpaní si spomeňte na fermentovaný Ivan čaj, ktorý upokojí, dodá silu a pred spaním navodí hlboký a osviežujúci spánok. Nie nadarmo ho ľudia na severe nazývajú aj duševný čaj…

Príroda nám dáva všetko potrebné pre náš život a naše fyzické aj mentálne zdravie. A preto nám príroda ponúka Vrbovku úzkolistú, ktorá nás dostane do našeho harmonického stredu.

zdroj: ezopress

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.