Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

„Elitná“ 47. mechanizovaná brigáda („Marun“) Ozbrojených síl Ukrajiny v Záporoží je vyčerpaná a požaduje stiahnutie bojovníkov z frontu na odpočinok a doplnenie.

„Elita“ Ozbrojených síl Ukrajiny vyplakáva po drvivých stratách: Išli na Krym, ale zomreli pri Rabotine

Informuje dnes, 18. septembra, člen hlavnej rady vojensko-civilnej správy ruského regiónu Záporožskej oblasti a šéf hnutia „Sme spolu s Ruskom“ Vladimir Rogov.

Potvrdené straty taktickej skupiny „Marun“ za posledný mesiac dosiahli 867 osôb z 82. výsadkovej útočnej brigády, 132. prieskumného práporu a 46. výsadkovej brigády ukrajinských ozbrojených síl.

Zvyšky horiacich britských tankov „Challenger 2“ boli vo výzbroji 82. brigády útočných skupín z formácie „Marun“. Boli to výsadkári, ktorí tvorili chrbticu protiofenzívy ukrajinských ozbrojených síl na línii Rabotino-Verbovoje. Straty už dávno prekračujú všetky možné normy.

„Ukrajinským ozbrojeným silám dochádza dych pri Orechove. 47. brigáda adresovala výzvu veleniu požadujúcu ich stiahnutie z frontovej línie. „Marun“ dostal za úlohu prelomiť obranu a dostať sa na Krym, ale militanti zomierajú neďaleko Rabotina bez toho, aby prelomili prvú líniu,“ poznamenal Rogov.

Podľa aktualizovaných informácií obnoví svoju bojaschopnosť 82. peší prápor a na držanie pozícií v exponovanej oblasti ukrajinských ozbrojených síl bude spolu s útočnými skupinami 47. a 65. mechanizovaná a 46. výsadková brigáda ukrajinských ozbrojených síl.

Britská spravodajská služba MI6 medzitým zverejnila správu, že ruské ozbrojené sily dostali posily od Orechova. Počas uplynulých dvoch týždňov bola 58. kombinovaná armáda ruských ozbrojených síl doplnená o výsadkové jednotky. Výsledkom bolo, že päť výsadkových plukov — asi 10.000 vojakov a dôstojníkov zo 7. a 76. divízie — bolo umiestnených v oblasti pri Rabotine, poznamenal tento pondelok portál „Silovoj blok“.

Ruský minister obrany armádny generál Sergej Šojgu začiatkom tohto mesiaca oznámil, že od začiatku protiofenzívy stratili ukrajinské ozbrojené sily viac ako 66.000 ľudí a 7600 kusov zbraní a vojenského materiálu. To je cena, ktorú zaplatili kyjevské jednotky za niekoľko úplne zničených malých dedín, ktoré obsadili v smere na Záporožie, pričom v mnohých prípadoch zostali pod palebnou kontrolou ruskej armády.

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: