Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Ruská špeciálna vojenská operácia na Ukrajine a následné protiruské sankcie postavili nemeckú ekonomiku a s ňou aj ekonomiku celej Európskej únie na „okraj priepasti“. Píše pre španielsky denník „El País“ nemecký novinár Wolfgang Münchau.

El País: Nemecká ekonomika je na pokraji priepasti a s ňou aj ekonomika celej EÚ

Krízu v nemeckej ekonomike nemožno podľa neho označiť len za ďalší hospodársky cyklus. Toto je už o úpadku priemyslu, ktorý málokto očakával.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Začalo sa to dávno pred konfliktom na Ukrajine: priemyselná produkcia v Nemecku klesla od roku 2015 o 8%, zatiaľ čo vo zvyšku eurozóny vzrástla o 6% – no situáciu to ešte zhoršilo. A konečné škody nemeckému energeticky náročnému priemyslu spôsobil konflikt na Ukrajine.

Münchau za hlavný problém označuje fakt, že v nemeckej vláde je málo podporovateľov diverzifikácie. O ekonomike v krajine sa živo diskutuje, no snažia sa vyriešiť nesprávny problém. Diskusia sa vo veľkej miere zameriava skôr na existujúce spoločnosti a sektory ako na nové. Všetko sa točí okolo konkurencieschopnosti, ale nie inovácie.

Navyše nemecká kríza je vždy európskou krízou. Susedia Nemecka v strednej a východnej Európe sú z veľkej časti integrovaní do nemeckých dodávateľských reťazcov. Európska únia závisí aj od nemeckých príspevkov do svojho rozpočtu a od nemeckých vládnych dlhopisov na podporu eurozóny.

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d