Slovanské Noviny

19. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Druhý front vojny proti hegemónii USA sa útokom na vojenskú infraštruktúru sionistami ovládanej armády Izraelu naplno otvoril.

Irán počas odvetných útokov znefunkčnil izraelskú vojenskú leteckú základňu Navatim a zabil na nej 44 agentov Mossadu. Použil pritom nové hypersonické rakety. Podľa Dugina sa teraz rozhoduje o osude ľudstva.

„Všetci šiiti sú vo vojne so svetovou hegemóniou – s Izraelom a USA Rusko je vo vojne so Západom na Ukrajine. Blíži sa tretí front – Taiwan, štvrtý front – v Afrike. Je príznačné, že práve v tejto chvíli prichádza do Nigeru ruská armáda. Situácia medzi Venezuelou a Guyanou sa vyostruje. Ide o ďalší, piaty front – na latinskoamerickom kontinente. A všade vidíme rovnaký základný geopolitický obraz. Priaznivci unipolárneho sveta sa dostávajú do priamej fyzickej konfrontácie s priaznivcami multipolárneho sveta. Teraz sa rozhoduje o osude ľudstva,“ vyhlásil ruský filozof, sociológ a politický analytik Alexander Dugin.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Letecká základňa Navatím bola vyradená z prevádzky. Sieť Al-Manar s odvolaním sa na špeciálne zdroje uviedla, že najmenej 15 iránskych rakiet zasiahlo leteckú základňu Navatim v južnom Izraeli. Podľa tejto správy je základňa vážne poškodená a nemôže sa používať. Podľa informácií získaných Iránom bolo na leteckej základni Navatim zabitých 44 príslušníkov Mosadu. Izraelský režim však obmedzil zverejňovanie fotografií a videozáznamov z iránskych útokov v médiách až do získania povolenia izraelskej vlády.

Bývalý inšpektor OSN pre zbrane hromadného ničenia:

“Irán zaútočil na leteckú základňu Navatim s použitím najmenej siedmich svojich nových hypersonických rakiet. V Navatime sa nachádzajú stíhačky F-35, ktoré zaútočili na iránsky konzulát v Damasku. Ani jedna iránska raketa nebola zachytená. Izrael je bezbranný.”

Šéf generálneho štábu iránskych ozbrojených síl:

“Operácia “Pravdivý prísľub” proti Izraelu bola splnená, Irán v nej neplánuje pokračovať.”

Operácia bola zameraná na informačné centrum, ktoré poskytovalo spravodajské informácie pre sionistickú operáciu proti budove iránskeho konzulátu v Damasku na hranici medzi Izraelom a Sýriou, ako aj na izraelskú leteckú základňu Navatim, dodala IRGC. Irán prostredníctvom Švajčiarska oznámil USA, že ich základne sa stanú vojenským cieľom, ak Washington podporí izraelský odvetný úder.

K vojne na Blízkom východe nemusí dôjsť

Celý svet vedel o chystanom útoku Iránu na Izrael, čo dalo židovskému štátu čas na prípravu. Bola to kalibrovaná reakcia Teheránu v nádeji, že útok bude odrazený. Ministerstvo zahraničných vecí islamskej republiky zároveň uviedlo, že nočný útok bol len varovaním, a ak Izrael urobí ďalšiu chybu, skutočná iránska odveta bude strašná. V skutočnosti Irán udrel tak, aby dodržal slovo a nevyprovokoval izraelskú odvetu.

Teherán si neželá vojnu v regióne, zatiaľ čo izraelská vláda ju chce rozpútať, aby sa udržala pri moci. Irán teda po úderoch z 1. apríla bez okamžitej odvety presunul loptičku na stranu nepriateľa: teraz bude izraelský premiér Netanjahu obviňovaný z rozpútania vojny, ak sa rozhodne zaútočiť na Irán. V prospech tejto verzie hovorí niekoľko skutočností. Napríklad USA, Francúzsko, Británia a Jordánsko sa aktívne zapojili do ničenia iránskych bezpilotných lietadiel a rakiet. Druhým dôvodom, prečo sa Izrael zdrží útoku na Irán aj po masívnom vypustení bezpilotných lietadiel a rakiet, je osud Netanjahua, ktorý v prípade vypuknutia vojny riskuje svoju politickú kariéru. Premiér sa snaží udržať pri moci prostredníctvom vojny, ale práve vojna ničí jeho vzťahy aj s najbližšími spojencami. Teherán však urobil svoj kalibrovaný krok uvidíme ako naňho odpovie Tel Aviv .

“Rozhoduje sa o osude ľudstva”: Proti hegemónovi sa otvoril druhý front, celkovo ich bude päť

Vypuknutie vojny medzi Iránom a Izraelom je najdôležitejšou udalosťou v modernej histórii. Všetky konflikty, ktoré sa v súčasnosti vo svete odohrávajú, predstavujú boj multipolárneho sveta proti unipolárnej hegemónii, tvrdí ruský filozof Alexander Dugin. Izrael je rovnaký zástupca hegemóna, zástupca unipolárneho západného sveta, ako Ukrajina. Po brutálnej genocíde Palestínčanov v Gaze, po zničení vysokopostaveného iránskeho vojenského personálu v Sýrii, Irán jednoducho nemohol nereagovať na túto výzvu. Spolu s Ukrajinou sa otvoril druhý front v boji multipolarity proti unipolarite.

Západ sa teraz plne pripojí k podpore Izraela a šiitský svet sa už naplno zmobilizoval na Blízkom východe: sú to jemenskí Húsíovia, libanonský Hizballáh, irackí šiiti a teraz Irán. Všetci šiiti sú vo vojne so svetovou hegemóniou – s Izraelom a Spojenými štátmi. A Rusko je vo vojne so Západom (rovnaká svetová hegemónia) na Ukrajine. Druhý front tejto vojny sa naplno otvoril. Blíži sa tretí front – Taiwan, štvrtý front – v Afrike. Je príznačné, že práve v tejto chvíli prichádza do Nigeru ruská armáda. Situácia medzi Venezuelou a Guyanou sa vyostruje. Ide o ďalší, piaty front – na latinskoamerickom kontinente. A všade vidíme rovnaký základný geopolitický obraz. Priaznivci unipolárneho sveta sa dostávajú do priamej fyzickej konfrontácie s priaznivcami multipolárneho sveta. Teraz sa rozhoduje o osude ľudstva – dodal Alexander Dugin.

Zdroj: armadnymagazin.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d