Slovanské Noviny

22. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Sekera 800 miliónov eur! Nepríjemné prekvapenie pre túto vládu obmedzí vynakladanie financií na rozpočet do budúceho roku. Ministerka zdravotníctva bude robiť, čo sa dá. Niektoré opatrenia nebudú populárne, musí sa však škrtať.

Zuzana Dolinková, ministerka zdravotníctva, bude mať neľahkú úlohu. Matovičovsko-Odórovská vláda jej zanechala v pokladnici nečakaný predvianočný darček. Dlh približujúci sa jednej miliarde eur. Je to dôsledok neodbornosti vedenia rezortu, do ktorého musela naskočiť po predčasných voľbách ako do rozbehnutého rýchlika. Potvrdzuje to predpoklad, o ktorom hovorila táto vláda už na jar. Keby sa voľby konali skôr, situácia by bola pokojnejšia.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Narýchlo pripravený rozpočet nahráva škodoradosti opozície

Opoziční poslanci sa začali venovať vlastným problémom, navštevujú Brusel, fabulujú a nevenujú sa problémom, za ktorými stojí ich neschopnosť. Nechali krajinu, o ktorej tak básnia a o ktorej tvrdia, že jej záujmy obhajujú v zahraničí takmer v ruinách. Ministri musia lepiť diery, ktoré tu za sebou zanechali. Súčasťou ich rozhodnutí budú aj menej populárne opatrenia.

Akokoľvek sa snaží Zuzana Dolinková snaží postaviť svoj rezort doslova z prachu, musí šetriť a hlavne hľadať. Vždy sa však nájdu námietky voči jej konaniu. Počítala s tým a postupne nachádza riešenia. Pri svojej namáhavej práci sa jej podarilo získať 170 miliónov eur. Tie však nebudú k dispozícii na postavenie nemocnice v Rázsochoch.

„Ten projekt sa už ťahá vyše 30 rokov, za posledné dva roky sa tam v zásade nič nerobilo, neposunulo, okrem toho, že sme na to mohli čerpať peniaze z plánu obnovy… Teraz už vieme, že Rázsochy ani z plánu obnovy nebudú“, bilancuje neodborné a pasívne konanie bývalej vlády.

Požiadavku o navýšenie nákladov považuje ministerka za legitímnu a neprotirečí jej právoplatnosti. „Budem sa snažiť ešte do konca roka, podľa toho, ako sa bude vyvíjať navyšovanie budúcoročného rozpočtu, nájsť nejaké zdroje. Neviem síce presne povedať akým spôsobom, ale budeme sa snažiť rezort zdravotníctva dofinancovať, ak to bude treba.“

„Aj zdravotná poisťovňa si musí sama plniť nejaký ozdravný plán“, nezabudla pripomenúť. „Potrebujeme peniaze aj pre ambulantný priestor, o ktorom hovorím od začiatku, že sú to tie prvé dvere, na ktoré pacient zaklope, ak má zdravotné problémy. Potrebujeme ho posilniť, aby sme mohli naplniť optimalizáciu siete nemocníc. Nehovoriac o prevencii. Tá je kľúčovou témou, ktorá je aj v našom programovom vyhlásení vlády.“

Netreba opomínať dôležitosť duševného zdravia

Problémov v zdravotníctve, tak zo strany inštitúcií ako i zo strany pacientov je skutočne veľa. Zuzana Dolinková bude mať čo robiť, aby uspokojila potreby občanov i zdravotníkov. Nezávideniahodný stav zdravotníctva, ktorý doľahol na jej bedrá preverí kvality súčasnej koalície a upozorní na neodbornosť a lajdáctvo bývalej vlády, zaoberajúcej sa absolútne nepodstatnými záležitosťami, nehovoriac o rôznych konfliktoch. Tie boli totiž na jej programe viac, ako akékoľvek pregnantné riešenia, posilňujúce štátnu ekonomiku v ktorom hrá zdravotníctvo jednu z najkľúčovejších úloh.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d