Slovanské Noviny

21. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Programové vyhlásenie vlády (PVV) už nebude len deklaratórnym dokumentom, jeho plnenie sa bude pravidelne kontrolovať.

Uviedol to vedúci Úradu vlády SR Juraj Gedra na tlačovej konferencii po štvrtkovom rokovaní vlády, na ktorom sa kabinet zaoberal čerpaním eurofondov.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Dokument mediálne atraktívny

Programové vyhlásenie vlády je politický dokument, ktorý má svoju mediálnu pozornosť na začiatku, keď vláda začína. S postupom času stráca pozornosť politikov, médií a tiež verejnosti. Hovoríme skôr o ňom, ako o nejakom deklaratórnom materiáli ako o materiáli, ktorý dáva nejaký plán činnosti do budúcna. Dnešným dňom sa imidž tohto materiálu končí, dnes pretavujeme PVV do konkrétnych cieľov, ktoré budú kontrolované, odpočtované a monitorované,“ priblížil.

Systém monitorovania PVV

Ide podľa jeho slov konkrétne o schválenie návrhu na vytvorenie systému monitorovania plnenia PVV, kde bolo identifikovaných 700 úloh, ktoré sa naformulovali do 150 cieľov. „Tie budú intenzívne komunikované a kontrolované s jednotlivými rezortmi, s príslušnými úradníkmi na jednotlivých rezortoch. Dvakrát ročne bude vláda informovaná o tom, akým spôsobom sme efektívni a úspešní v plnení PVV. Nebude to už programový, ideový dokument, ale konkrétne úlohy, ciele, míľniky, ktoré sa budú dosahovať a, samozrejme, budeme za ne aj politicky zodpovedať,“ dodal.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.