Slovanské Noviny

28. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

V Česku poľnohospodári v protestoch , ktoré pripravujú na budúci týždeň, pritvrdia. Ich cieľom je zasiahnuť Ministerstvo poľnohospodárstva, uviedol v Dvadsiatich minútach Radiožurnálu predseda poľnohospodárskeho zväzu a viceprezident Agrárnej komory Martin Pýcha. Podľa neho je situácia už zúfalá, ale vláda ju stále zľahčuje a ignoruje.

Poľnohospodársky zväz, Agrárna komora a ďalšie poľnohospodárske organizácie vyhlásili ďalší protest, má sa odohrať v Prahe budúcu stredu 22. mája. „V stredu bude konať vláda a naším cieľom je protestovať v čase, keď by mala vláda zasadať,“ uviedol Martin Pýcha.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Na budúci týždeň poľnohospodári v protestoch pritvrdia: „Pritvrdíme v tom, že príde väčšie množstvo poľnohospodárskej techniky. Mohli by sme sa pohybovať v tisícoch kusoch poľnohospodárskej techniky. Rádovo je to o 30 až 40 percent viac ako pred dvoma mesiacmi. Určite väčšia je aj trasa oproti minulosti, kedy sme sa snažili vyhýbať tým hlavným dopravným tepnám. Tentoraz trasa povedie aj okolo Ministerstva poľnohospodárstva, je naším cieľom ho zasiahnuť. Trasa povedie teda čiastočne aj po magistrále a možno predpokladať, že tam to bude mať vplyv aj na dopravu,“ uviedol Martin Pýcha, viceprezident Agrárnej komory.

„Tá atmosféra v tom sektore je veľmi negatívna smerom k vláde, smerom k tomu, že situáciu v tom poľnohospodárstve prehliada, zľahčuje, bagatelizuje,“ uviedol, že táto ignorancia vlády voči poľnohospodárskemu sektoru budí veľké emócie,“ doplnil.

Vyvrátil kritiku, že sa do Prahy jazdí len prekážať a obštruovať, namiesto toho, aby bola poľnohospodárska technika na poliach: „Ja by som bol strašne rád, aby si každý uvedomil, že poľnohospodári by potrebovali pracovať skôr na poliach a to, že sa rozhodnú jeden deň demonštrovať do Prahy, tak je to dané tým, že tá situácia je zúfalá a oni už volajú o pomoc,“ vysvetľuje Pýcha.

„Mám ale stále pocit, že to volanie českých poľnohospodárov nie je brané vážne, je veľmi zľahčované, a to nie je dobre,“ zopakoval Martin Pýcha.

„Snažíme sa komplikovať to čo najmenej, chceme to urobiť tak, že sa poľnohospodárska technika zíde pred Prahou a potom pôjde v kolóne. Nie vždy sa to darí,“ povedal, že nie je cieľom dopravu blokovať.

Pri minulom proteste veľkú pozornosť vzbudil vysypaný hnoj pred Úradom vlády, ale poľnohospodárskych účastníkov protestu nebudú nabádať, aby sa podobné veci opakovali, alebo aby ich bolo viac. „Ani jedno, ani druhé. Máme nejaký scenár, ktorý nič také neplánuje, ale nemôžem vylúčiť, že sa nejaký poľnohospodár k podobnému činu rozhodne,“ povedal Pýcha.

„Naším cieľom je, aby vláda rovnako ako v iných krajinách nejakým spôsobom riešila situáciu. Nemôžem uprieť snahu ministra Výborného niektoré veci posunúť ďalej, rozhodne to ale nerieši tie kľúčové problémy, ani nemám istotu, že tam, kde pán Výborný sľubuje nejaké kroky ako znižovanie administratívy, zníženie množstva kontrol, byrokracia, nie sú konkrétne návrhy na stole, sú to zatiaľ skôr sľuby a my čakáme na konkrétne návrhy,“ povedal predseda poľnohospodárskeho zväzu Martin Pýcha.

Poľnohospodári v Prahe, ktorá hostí MS v hokeji

Poľnohospodárske protesty môžu byť mediálne vidieť o to viac, že ​​v Prahe a Ostrave práve prebiehajú hokejové majstrovstvá sveta. Česká republika totiž po deviatich rokoch znova hostí svetový šampionát. Hokejové majstrovstvá sveta vypukli v piatok 10. mája, finále je naplánované na nedeľu 26. mája.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d