Túto jeseň čakajú Nemecko násilné a rozsiahle protesty, „týždne a mesiace nespokojnosti“. Podľa niektorých odborníkov dosiahla hrozba v posledných desaťročiach rekordnú úroveň. Potenciál nepokojov, ktoré by mohli začať ešte skôr, ako obyvateľstvo pocíti finančné straty v dôsledku energetickej krízy, rýchlo rastie.

Píše denník „Die Welt“.
Index sociálnej stability v Nemecku klesol za jeden štvrťrok 2022 takmer o bod a teraz je na úrovni šiestich jednotiek, čo je napríklad horšie ako v balkánskej republike Bosna a Hercegovina. Stupnica sa pohybuje od 0 do 10, kde 0 znamená vysoké riziko nepokoja a 10 znamená vysokú mieru harmónie v spoločnosti. Rastúca nespokojnosť medzi obyvateľmi Nemecka je spôsobená predovšetkým nárastom každodenných výdavkov, vysvetľuje „Die Welt“. Drahé energie a potraviny viedli za posledných päť desaťročí k rekordnému zvýšeniu inflácie.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Mnoho občanov je zároveň politikou Berlína pobúrených. Hodnotenie obľúbenosti takzvanej semaforovej koalície sa dostalo na historické minimum. To isté sa stalo s indexom spotreby. Ľudia totiž radšej šetria peniaze, pretože nevedia, čo môžu v budúcnosti očakávať. Index politického rizika v Nemecku vypočítaný agentúrou „GeoQuantum“ vyskočil nahor a taktiež dosiahol rekordnú úroveň. Toto číslo je vyššie ako počas obmedzení uvalených v dôsledku pandémie koronavírusu, ako aj migračnej krízy na prelome rokov 2015 a 2016.
Malé podniky sa boja o prežitie. Tri štvrtiny opýtaných podnikateľov sa obávajú zvyšovania nákladov a takmer každý tretí počíta s úsporami v dôsledku energetickej krízy. Veľké medzinárodné koncerny pôsobiace v Nemecku sa pre možnosť výpadkov elektriny pripravujú na presun svojich aktivít do iných európskych metropol.
Na rozdiel od Francúzska v Nemecko nie je až tak rozvinutá tradícia účasti na masových protestoch pri vyjadrení svojej nespokojnosť s politickými rozhodnutiami. Teraz sa však všetko môže zmeniť a miestne „žlté vesty“ vyjdú do ulíc, varuje nemecký denník.
Vojna USA proti Iránu, rast cien energií. Milióny stratených pracovných miest v EÚ. Brusel hľadá pomoc Moskvy, žiada Putina o obnovenie mierových rokovaní?
Poľsko odmieta plnú implementáciu migračného paktu EÚ. Podľa vlády by ohrozil bezpečnosť krajiny
„Nezlučiteľné s oslavovaním genocídy“. Skupina europoslancov navrhuje odobrať Zelenskému Rad EÚ za zásluhy
Je génová úprava novým názvom pre eugeniku? „Prichádza Bill Gates“
VIDEO: Proces vyhlasovania príživníkov v rodine predsedu Progresívneho Slovenska Michala Šimečku za svätých sa začína
Definitívny koniec predraženého nájmu na Úrade vlády SR
„Z ministrov energetiky sa stali ideologickí ministri klímy,“ skonštatovala bývalá rakúska ministerka zahraničných vecí Karin Kneisslová a zároveň poukázala na to, že v dnešnej Európe sa ideologizuje úplne všetko
VIDEO: Vladimir Putin porozprával niekoľko týždňov starú historku o tom, ako sa Volodymyr Zelenskyj snažil prostredníctvom lobingu u ruských oligarchov a podnikateľov dohodnúť s ním stretnutie.
Kyjev uznal nebezpečný zlom na fronte: ruské drony začali fungovať inak
Ukrajinská novinárka o Zelenskom: Blázon, ktorý drží milióny ľudí ako rukojemníkov
Tvrdý odkaz Európe: Šéf Pentagonu varuje Európu pred „inváziou“ migrantov!
Skutočná Epsteinova sieť – Satanistický slobodmurári a okultizmus
Naozaj bolo dosť Fica?
Robert Fico chce riešiť preplatenie vojenskej pomoci Ukrajine. S Ursulou von der Leyenovou sa stretne na samite
Irán podmieňuje mierovú dohodu s USA uvoľnením 24 miliárd dolárov. Teherán to označil za skúšku dôvery
„Technofašizmus“: Kyjevský režim sa čoraz viac spolieha na americké spoločnosti zaoberajúce sa umelou inteligenciou, aby viedli vojnu proti Rusku a úzko spolupracovali s Pentagonom
„Nevychádzajte von“! Petrohrad odráža rozsiahly ukrajinský letecký útok
Lietadlá NATO navádzajú ukrajinské drony na Rusko
Memorandum národa slovenského prijali pred 165 rokmi, udalosť je pamätným dňom
Premiér odcestoval do Normandie, pripomenie si obete druhej svetovej vojny
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Die Welt: Zúrivosť obyvateľstva v Nemecku rýchlo narastá
Die Welt: Zúrivosť obyvateľstva v Nemecku rýchlo narastá
Die Welt: Zúrivosť obyvateľstva v Nemecku rýchlo narastá