Slovanské Noviny

21. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Denník SME vyčíta ruským médiám, že spustili dezinformačnú kampaň ohľadom atentátu na Roberta Fica. V skutočnosti dezinformácie šíria americké liberálne médiá. Upozornil na to podpredseda parlamentu ľuboš Blaha (Smer-SSD)

SME v dnešnom článku upozorňuje, že atentátnika Cintulu Rusi označujú za proukrajinského. V tom ale majú plnú pravdu. On bol proukrajinský. Cintula na proteste pred zasadnutím vlády v Dolnej Krupej kričal „Nech žije Ukrajina“ a vulgarizmy na vládu. V rozbesnenom hlúčiku stál s predstaviteľmi Naďových Demokratov, ktorí držia vlajku EÚ a rôzne nenávistné transparenty, pripomína čitateľom Blaha.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Zvláštne podľa politika je, že túto skutočnosť zahmlievajú v liberálnych New York Times. Tam síce priznávajú, že Cintula je proukrajinský, ale demagogicky to spájajú s jeho údajnými sympatiami k ukrajinskej krajnej pravici.

Obdivovateľ Čaputovej

„V skutočnosti Cintula nemal s krajnou pravicou nič spoločné. Naopak obdivoval Progresívku Zuzanu Čaputovú, o ktorej písal, že je múdra, krásna a odvážna. Áno, aj Zuzana Čaputová používa banderovský pozdrav Sláva Ukrajine a podporuje Ukrajinu napriek rastúcim fašistickým vplyvom v ukrajinskej spoločnosti. Ak je podľa New York Times Cintula fanúšik ukrajinskej krajnej pravice, potom by podľa tej istej logiky mala byť za krajnú pravičiarku označovaná aj Zuzana Čaputová. Či?“ – pýta sa Blaha.

Ďalej upozorňuje, že v New York Times takisto zamlčiavajú, že Cintula kritizoval Donalda Trumpa, čo je takisto téma, ktorá ho spája so slovenskými Progresívcami. Americké liberálne médiá sa snažia zakryť, že atentátnik a potenciálny terorista Cintula je politický fanatik z ich vlastného tábora – proukrajinský, protitrumpovský, progresívny.

„Je príznačné, že zavádzajúci článok v New York Times napísal Andrew Higgins, ktorý kedysi ešte pred voľbami urobil dvojhodinové interview aj so mnou. Dve hodiny som mu detailne vysvetľoval naše postoje, ako chceme mier, ako nám ide o Slovensko… a nakoniec nás vo svojom článku označil za proruských a bolo vybavené. Dopredu vedel, čo napíše – on nehľadá pravdu, len šíri neoliberálnu ideológiu,“ prízvukuje Blaha.

Toto robia americkí liberáli podľa smeráka aj teraz. Šíria lži o Cintulovi. Lebo sa im nehodí, že politické násilie produkujú ich vlastní liberálni aktivisti – to im nesedí do ideologických šablón. Veď násilníci sú predsa tí druhí, zlí proruskí extrémisti, zlý Fico a zlý Blaha.

Liberálne SME rieši údajnú ruskú propagandu. A vraj Rusom v tejto propagande asistuje Blaha. „Áno, pre Rossija 1 som v našom rozhovore potvrdil Cintulov proukrajinský profil. A hľadal som paralely medzi Robertom Ficom a Olofom Palmem. Obaja odmietali americké vojny a obaja čelili atentátu. Ide o úplne legitímne interpretácie postavené na faktoch. Naopak, americké liberálne plátky, rovnako ako tie slovenské, šíria dezinformácie,“ je presvedčený politik.

A toto je dôkaz

„Liberálne médiá sa vo svete snažia vytvárať ilúziu, že Robert Fico je proruský populista a takí si vlastne atentáty aj tak trochu zaslúžia. A z Cintulu robia nacionalistu. Číre bludy. Keď dokážu takéto lži šíriť o Cintulovi, čudujete sa, aké lži šíria celé mesiace o našej vláde? Ale aspoň sa konečne ukázalo, kto tu produkuje dezinformácie – nie Rusi, ale americkí Progresívci. Dosť hanba, že?“ – uzavrel Blaha.

/ hlavnydennik.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.