Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Ruský prezident Vladimir Putin sa počas pracovnej cesty v Toržoku rozprával s vojenskými pilotmi.

Vyzval na ochranu jednoty ľudí, vyjadril sa k vyhláseniam na Západe o „ruskej hrozbe“ a vysvetlil, v akom prípade by na Ukrajine nedošlo k špeciálnej operácii.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

“Deštruktívne myšlienky”

Hlava štátu počas návštevy na stretnutí s pilotmi v 344. štátnom stredisku pre bojové použitie a preškolenie posádok lietadiel vyzvala na dôkladné zváženie jednoty ruského ľudu.

“Akonáhle začneme realizovať tieto deštruktívne myšlienky o tom, že všetci ostatní sú tu cudzinci, zničíme krajinu a hlavnými obeťami budú Rusi“, povedal.

Putin priznal, že keď počuje „džingoistické“ heslá, že Rusko je len pre Rusov, má pocit úzkosti. Vyzval k tomu, aby sme vážne brali otázky zachovania medzietnického mieru v krajine.

„Musíte sa k tejto zložke správať veľmi dospelo, vážne, nemávať rukami a nekrútiť jazykom, ale premýšľať, keď vyslovujete každé slovo, každú frázu – myslite na to, že máme jednu veľkú zjednotenú vlasť,“ povedal Putin.

Podľa hlavy štátu by sa mal medzietnický mier v Rusku chrániť.

“Zároveň nesmieme nikdy zabúdať, že sme mnohonárodná, multináboženská krajina. Vždy sa musíme správať s rešpektom – a to je to, čo robíme – s našimi bratmi, predstaviteľmi iných náboženstiev: moslimami, Židmi, všetkým,” dodal.

“Nezmysel a nezmysel”

Vyhlásenia na Západe o údajných plánoch Ruska zaútočiť na Európu po Ukrajine sú nezmysly a nezmysly zamerané na zastrašenie vlastného obyvateľstva, povedal prezident.

Podľa neho sa americké satelity „obávajú veľkého, silného Ruska“, hoci to robia márne. “Nemáme žiadne agresívne úmysly voči týmto štátom,” zdôraznila hlava štátu.

To je úplný nezmysel – možnosť útoku na niektoré ďalšie krajiny, na Poľsko, pobaltské štáty, strašiť Čechov. Len nezmysel. Ďalší spôsob, ako oklamať svoje obyvateľstvo a vytiahnuť z ľudí ďalšie výdavky, prinútiť ich, aby toto bremeno znášali ich ramená, to je všetko

Putin ďalej uviedol, že Rusko sa nechystá bojovať s NATO, to je len nezmysel, rozdiel vo výdavkoch na armádu je veľký, upozornil a pripomenul, že v roku 2022 minuli Spojené štáty na vojenské výdavky 811 miliárd dolárov, kým Rusko 72 miliárd dolárov.

“Vzhľadom na tento pomer, ideme bojovať s NATO alebo čo? No, to je len nezmysel,” poznamenal Putin.

Pripomenul, že k hraniciam krajín NATO sa neposúva Rusko, ale približuje sa aliancia.

“Nikoho sme sa nedotkli – pohybovali sa oni smerom k nám. Možno sme prekročili oceán k hraniciam Spojených štátov? Nie, blížia sa k nám a priblížili sa. A čo robíme? My? Len chránime našich ľudí na našich historických územiach,“ povedal.

Poznamenal, že Rusko počas špeciálnej operácie na Ukrajine chráni ľudí na svojich historických územiach, ak by sa po rozpade ZSSR v Európe vybudoval bezpečnostný systém, nič by sa nestalo.

“Fungujú skvele”

Putin povedal, že nepochybuje o tom, že ozbrojené sily splnia zverené úlohy. Zároveň ocenil prácu letectva v zóne špeciálnej prevádzky ako výbornú.

“Všetci pracujú skvele, obrovským spôsobom prispievajú k dosiahnutiu spoločného víťazstva… Najdôležitejšie je, že všetci nebojácne bojujú, a tým obrovským, jednoducho obrovským prínosom k dosiahnutiu spoločného úspechu.”

Piloti útočných lietadiel podľa neho robia veľmi ťažkú ​​prácu. Putin tiež poznamenal prácu armády a bombardovacieho letectva, ako aj vojenského dopravného letectva.

Zároveň vyjadril presvedčenie, že stíhačky F-16, aj keď ich západné krajiny dodajú Ukrajine, nedokážu zmeniť situáciu na bojisku. Zdôraznil, že ak tieto stíhačky odštartujú z územia tretích krajín, stanú sa pre Rusko legitímnym cieľom. Okrem toho podľa prezidenta čaká F-16 rovnaký osud ako ostatné západné zariadenia dodané do Kyjeva – Rusko ich zničí.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d