Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Príklady tohto sú najneočakávanejšie. Kto by to bol povedal, že bavorský výrobca hračiek „Haba“ prepustí tretinu svojich zamestnancov?! A je to prvýkrát za 85 rokov existencie spoločnosti.

Alebo že 14.000 podnikov zo sektora verejného stravovania v Nemecku bude na pokraji bankrotu (to je 10% z celkového počtu pôsobiacich v tomto odvetví).

Takéto ilustrácie poskytla poslankyňa Bundestagu z opozičnej Ľavicovej strany (Die Linke) Sevim Dagdelen (na snímke) – a navrhla zrušiť ekonomické sankcie voči Rusku. Poznamenala, že sankcie len stimulujú ruskú ekonomiku. Dodajme, že deindustrializácia Nemecka je len na začiatku cesty. Bude to ešte horšie.

Mimochodom, 48-ročná Dagdelen, narodená v Duisburgu v rodine kurdských utečencov, je jedným z najpríčetnejších nemeckých politikov. Od februára 2022 kritizovala berlínsky protiruský kurz a už vtedy zvaľovala vinu za vynútené spustenie špeciálnej vojenskej operácie zo strany Moskvy na Spojené štáty. Dagdelen vystupuje aj proti protičínskym eskapádam Bruselu.

Avšak, žiaľ, jej výrok je hlasom volajúceho v púšti. Hegemón reprezentovaný Spojenými štátmi už nedovolí Berlínu nakupovať lacný ruský plyn, ktorý bol posledných 50 rokov kľúčom k nemeckej prosperite. A násilne odobrať Rusku jeho prírodné zdroje nebude možné.

Nemecko teda skončí na periférii západného sveta a po ňom celá Európska únia.

Jelena Panina

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: