Slovanské Noviny

2. decembra 2022

K porozumeniu Čelovekom

Uplynulo už 14 rokov, odkedy Lehman Brothers, 4. najväčšia investičná banka v USA, vyhlásila bankrot na začiatku finančnej krízy. Podobne nepriaznivým hodnotením v súčasnosti trpia aj dve svetové banky Credit Suisse a Deutsche Bank. Ich úroveň poistenia úverového zlyhania (CDS) sa približuje k hodnotám, ktoré boli naposledy zaznamenané v roku 2008.

Ceny energií a plynu dosiahli rekordné výšky a inflácia je v mnohých krajinách najvyššie za posledných 40 rokov. Situácii neprospieva ani rusko-ukrajinský konflikt. Uprostred nepriaznivej globálnej situácie sa dve najväčšie investičnébanky potápajú v kritických hodnoteniach. Credit Suisse Group AG (NYSE: CS) a Deutsche Bank AG (NYSE: DB) sa obchodujú za extrémne nízke hodnoty, ktoré boli naposledy videné v roku 2008.

V závere augusta Deutsche Bank analyzovala problémy spojené s bankou Credit Suisse a odhalila medzeru 4,1 miliardy dolárov, ktorú je potrebné vyplniť. Navyše údaje o poistení úverového zlyhania pripomínajú Lehman Brothers tesne pred bankrotom.

Credit Suisse a rozptyl CDS
Credit Suisse a rozptyl CDS. Zdroj: Bloomberg, BondEvalue

Ďalší Lehman Brothers?

Generálny riaditeľ Credit Suisse Ulrich Koerner informoval, že spoločnosť čelí kritickému momentu. Švajčiarska finančná inštitúcia má síce silnú kapitálovú základňu a likviditu, ale nie každý má rovnako pozitívny názor. Správa z investing.com uvádza, že investičná banka je v katastrofálnom stave a ide o ďalší Lehman Brothers. Šanca, že Credit Suisse je bezprostredne pred krachom, je v súčasnosti vysoká.

Zatiaľ sa očakáva, že Credit Suisse bude musieť prejsť bolestivou reštrukturalizáciou. V súčasnosti sa banka obchoduje za 0,23-násobok hmotnej účtovnej hodnoty a Deutsche Bank sa obchoduje za 0,3-násobok hmotnej účtovnej hodnoty.

Obe banky čelia významnej kríze a čoraz menej ľudí začína veriť vyjadreniam riaditeľa banky Credit Suisse. Terčom kritiky sú aj audity, pričom banky údajne majú dlhy po krk a zlé pôžičky. Zdá sa, že pozornosť sa na najbližšie obdobie upriami práve na tieto dve svetové banky a ich hodnotenie. Je možné, že nie každá banka súčasnú krízu prežije.

kryptomagazín.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

%d blogerom sa páči toto: