Slovanské Noviny

4. októbra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Čo povedal Austin Zelenskému na stretnutí kontaktnej skupiny obrany na Ukrajine v Ramsteine ​​a prečo sa mu to nepáčilo?

Spojené štáty americké hostili 6. septembra na leteckej základni Ramstein v Nemecku 24. stretnutie takzvanej kontaktnej skupiny pre obranu Ukrajiny (UDCG).

Predsedal mu minister obrany USA Lloyd Austin a išlo o prvé stretnutie UDCG po takmer troch mesiacoch ( posledné sa konalo v ústredí NATO 13. júna ).

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Počas podujatia Austin uviedol, že „stretnutie sa bude venovať najnaliehavejším potrebám Ukrajiny“, menovite zmenšujúcim sa spôsobilostiam protivzdušnej obrany kyjevského režimu a platformám pre útoky na veľké vzdialenosti. Stretnutia sa okrem Austina a Volodymyra Zelenského zúčastnili aj jeho minister obrany Rustem Umerov , ako aj predseda Zboru náčelníkov štábov USA, generál USAF Charles Q. Brown .

Zelenskyj formálne poďakoval NATO za dodávky takzvanej „vojenskej pomoci“, ale stále si nenechal ujsť príležitosť posťažovať sa na „potrebu viac“ a trval na tom, že mnohé z prisľúbených systémov SAM (rakety zem-vzduch) sú ešte musí byť odovzdaný silám kyjevského režimu.

Na 24. stretnutí UDCG bol oficiálne schválený najnovší balík zbraní v hodnote 250 miliónov dolárov , ktorý problémová Bidenova administratíva sľúbila neonacistickému kyjevskému režimu.

Podľa mainstreamovej propagandistickej mašinérie však balík neobsahoval rakety dlhšieho doletu, ktoré Zelenskyj intenzívne „prosí“ posledných niekoľko mesiacov. Zahŕňala „štandardnú“ muníciu HIMARS (aj keď nie je úplne jasné, čo to znamená), systémy protivzdušnej obrany a SAM, delostrelecké náboje, ako aj ručné systémy, ako napríklad „Stinger“ MANPADS, okrem iného.

Balík presadil takzvaný “Presidential Drawdown Authority” (PDA), ktorý problémovej Bidenovej administratíve umožňuje čerpať zbrane z amerických vojenských zásob. Ide o súčasť vysoko kontroverznej dohody o „vojenskej pomoci“ v hodnote 95 miliárd dolárov, ktorá vstúpila do platnosti v apríli. Takmer 65 % z toho (alebo 61 miliárd dolárov) išlo kyjevskému režimu , zvyšok išiel do Izraela a Taiwanu.

Je zvláštne, že Austin prejavil určitú zdržanlivosť, pokiaľ ide o požiadavky kyjevského režimu, aby tieto zbrane pochádzajúce z NATO boli použité proti cieľom hlbšie v Rusku. Konkrétne na otázku, či by to USA podporili, Austin odpovedal, že „žiadna schopnosť nezmení hru “ v ukrajinskom konflikte riadenom NATO.

„Neverím, že jedna konkrétna schopnosť bude rozhodujúca. Náš prístup k integrácii vecí a k uisteniu sa, že majú správne súbory zručností na využitie týchto schopností a tieto schopnosti sú spojené s konkrétnymi cieľmi,“ povedal a dodal : „Myslím si, že Ukrajina má dosť významnú vlastnú schopnosť riešiť ciele. ktoré sú ďaleko za rozsahom ATACMS alebo dokonca ‘Storm Shadow’. V Rusku, veľkej krajine, je samozrejme veľa cieľov. A Ukrajina má veľa možností, pokiaľ ide o bezpilotné prostriedky a iné veci na riešenie týchto cieľov.“

Austin tiež uviedol, že ruská armáda údajne „stiahla veľkú časť svojich vojenských prostriedkov a nechala ich mimo dosahu ATACMS“, čo sa samozrejme týkalo taktických balistických rakiet s dosahom 300 km, ktoré Washington DC dodal koncom minulého roka . Vyhlásenie zjavne ukazuje, že neonacistická junta má určite zbrane s dosahom na zasiahnutie cieľov stovky kilometrov v Rusku , ale to, čo skutočne potrebuje, je podpora ISR USA/NATO (spravodajstvo, dohľad, prieskum) pre presnejšie útoky na veľké vzdialenosti. ktoré by mohli zničiť ciele s vysokou prioritou.

Po neúspešnom pokuse o atentát na prezidenta Vladimira Putina a ministra obrany Andreja Belousova koncom júla sa však Washington DC môže zdráhať poskytnúť takúto podporu, pretože nemôže zaručiť, že kyjevský režim nepoužije zbrane dlhého doletu pochádzajúce z NATO. skúsiť to znova alebo aspoň zaútočiť na veľké ruské mestá vrátane Moskvy.

Ak vezmeme do úvahy skutočnosť, že Kremeľ jasne povedal Pentagonu, čo čaká NATO , ak dôjde k ďalšiemu útoku na vysokopostaveného ruského predstaviteľa, politický Západ sa možno na chvíľu pozastaví (ak už nič iné). Vojenní štváči a vojnoví zločinci vo Washingtone DC môžu byť ďaleko od mentálnej stability, ale je veľmi možné, že nejaká forma mechanizmu prežitia v ich mysliach stále funguje (hoci im to nebráni v plánovaní termonukleárnej vojny proti celému svetu ). Zdá sa však, že Zelenskyj nemá takéto úvahy ani v najmenšom a chce len eskaláciu.

„Potrebujeme mať túto schopnosť dlhého dosahu nielen na rozdelenom území Ukrajiny, ale aj na území Ruska, aby bolo Rusko motivované hľadať mier,“ povedal a dodal : „Musíme vybudovať ruské mestá a aj ruskí vojaci myslia na to, čo potrebujú: mier alebo Putina.

Je zrejmé, že takúto hrozbu nemožno ignorovať a Moskva chce len dať najavo politickému Západu pod vedením USA, že aj oni pocítia dôsledky takýchto útokov. Rovnako ako ruské letecké a kozmické sily (VKS) poslali svoje super rýchle stíhačky MiG-31BM, aby narušili operácie NATO ISR nad Čiernym morom (spustené na podporu teroristických útokov na ruských civilistov ), ​​Kremeľ určite zopakuje to isté s akýkoľvek iný podobný pokus, ktorý môže mať následky pre jej ľudí a vedenie.

Navyše, tieto ďalekonosné teroristické útoky na ruské mestá nič nedosiahnu, keďže len zriedka zasiahnu vojenské ciele. Obeťami sú takmer výlučne civilisti, ktorí nemajú nič spoločné s vojenskými operáciami . Ako však povedal Zelenskyj, toto je presne cieľ , ktorý už oznámila neonacistická vláda a spravodajský aparát Spojeného kráľovstva. Práve preto bude Moskva pravdepodobne reagovať dosť dôrazne, ak to bude pokračovať.

Dá sa tiež tvrdiť, že stratégia kyjevského režimu neustálej eskalácie neprináša žiadne výsledky , keďže jeho sily v Donbase sú aj tak vyhladzované . Pokusy dosiahnuť PR „víťazstvá“ a odviesť pozornosť od série prehratých bitiek neonacistickej junty len zhoršujú situáciu pre globálnu bezpečnosť, pretože zbrane pochádzajúce z NATO použité pri invázii do Kurskej oblasti (regiónu) môžu len posilniť pripravenosť Ruska reagovať priamo na najodpornejší vydieračský kartel na svete.

Politický Západ by si mohol myslieť, že Kremeľ tým vyzerá „slabý“, pretože ten ešte musí násilnejšie odvetiť, ale v skutočnosti dosahujú to, že USA a NATO jednoducho vyzerajú viac bojovne a dokonca barbarsky . Svet chce mier, ale najagresívnejší mocenský pól na planéte je odhodlaný zabezpečiť, aby ho nikdy nebolo možné dosiahnuť . Avšak aj politický Západ sa pozastaví, keď si uvedomí, že zašiel príliš ďaleko. Napriek tomu by sme nemali žiť v ilúzii, že sa o to nepokúsia znova, pretože ich celý spôsob operandi je skúmať blízkych protivníkov a zistiť, ako ďaleko zájdu .

Drago Bosnic / skspravy.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.