Slovanské Noviny

24. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Veles štedro odmeňuje ľudí múdrosťou, magickými schopnosťami a požehnaním pre šťastie. V tento deň sa na neho ženy obrátili s prosbou, aby im dal vedomosti a schopnosť chrániť svoje domovy, a muži, aby im dal schopnosť preveriť problém a múdrosť, aby dokázali vyriešiť ťažkosti.

V tento deň existovali určité tradície, ktoré sa zachovali aj dnes.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

• Trávte čas vonku, užívajte si zimu a snehové radovánky.

• Uzavrite mier s osobou, s ktorou je konflikt: od nepamäti, v deň Velesa, sa konalo „zmierenie tých, ktorí sa hádali“.

• Urobte si rodinnú večeru s koláčmi, kašou bohato ochutenou maslom a medovými nápojmi.

• Pred spaním si položte otázku na ktorú chcete vedieť odpoveď: sny, ktoré dal Veles v noci zo 6. na 7. decembra, sa považujú za prorocké.

• Kúpte si niečo do domácnosti. Za starých čias sa v tento deň otvárali jarmoky.

• Postavte malého snehuliaka a povedzte mu svoje želanie. V slovanských časoch sa verilo, že snehuliakov dočasne obývajú dobrí duchovia, ktorí dohliadajú na ľudí, a tak boli požiadaní, aby odovzdali nebesám správu – pošepkali snehuliakovi svoje želanie a čakali, kým sa roztopí.

• Obráťte sa na Velesa s prosbou o múdrosť, o odhalenie schopností, o získanie potrebných vedomostí a zručností

• Obráťte sa na svojich predkov s prosbou o podporu a ochranu a poskytnite im aj slávnostnú pochúťku – palacinky

• Ozdobte dom jedľovými vetvami – majú ochranné vlastnosti, postavte Rodový stromček.

Slovanské Noviny

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d