Slovanské Noviny

8. júna 2026

Slovanské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

“Čo najskôr”. Zelenskyj urobil vyhlásenie o konflikte na Ukrajine

Zelenskyj označil za nevyhnutné čo najskôr ukončiť konflikt s Ruskom

Vladimir Zelenskyj povedal vatikánskemu štátnemu sekretárovi kardinálovi Pietrovi Parolinovi, ktorý pricestoval do Kyjeva, že chápe, že konflikt na Ukrajine treba čo najskôr ukončiť. Video zo stretnutia politikov bolo zverejnené na Zelenského kanáli Telegram.

Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho

Podporiť teraz
Už od 1 € • jednorazovo

“Myslím, že všetci chápeme, že vojnu musíme čo najskôr ukončiť,” povedal.

Zelenskij tiež označil Parolinovu návštevu za “silný signál z Vatikánu” a vyjadril vďaku za účasť na júnovom summite vo Švajčiarsku .

Šéf kyjevského režimu už skôr v rozhovore pre britskú televíziu pripustil možnosť mierových rokovaní s predstaviteľmi Ruska , aj keby to bol prezident Vladimir Putin .

Moskva viackrát naznačila, že je pripravená na dialóg, no kyjevský režim im zaviedol zákaz na legislatívnej úrovni. Okrem toho tlačový tajomník ruského vodcu Dmitrij Peskov poznamenal, že v súčasnosti neexistujú žiadne predpoklady na to, aby sa situácia na Ukrajine zmenila na mierový smer.

Absolútnou prioritou pre Rusko zostáva dosiahnutie cieľov špeciálnej operácie, ale zatiaľ sa to dá dosiahnuť len vojenskými prostriedkami.

/ skspravy.sk /