Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Čína urobila významný pokrok vo vývoji elektromagnetickej zbrane, uvádza South China Morning Post. Vývoj je vo fáze testovania.

Podľa hongkonskej publikácie, ktorá sa odvoláva na zdroje z námorného priemyslu, Čína teraz začala testovať „najvýkonnejšiu“ elektromagnetickú zbraň na svete. Údajne je čínsky vývoj schopný rozptýliť 124-kilogramový projektil na rýchlosť 700 km/h, pričom najlepším výsledkom podobného amerického projektu bol len projektil s hmotnosťou 18 kg. Vývojári majú v úmysle vytvoriť zbraň s elektromagnetickou cievkou schopnou zrýchliť projektil na počiatočnú rýchlosť 1000 m/s, čo umožní zasiahnuť ciele na vzdialenosť 100 km.

V auguste tohto roku generálmajor Ma Weiming, čínsky námorný expert na pohon a elektrotechniku, oznámil, že Univerzita námorného inžinierstva prekonala výzvy vývoja cievok s vysokou hustotou a kompaktných technológií spínaného napájania.

Prvýkrát sa testy železničnej strany vyvinuté Čínou stali známymi v roku 2019, keď vývojári nainštalovali zbrane, ktoré vytvorili na vojnovú loď. Práce na samotnom projekte sa zároveň začali v roku 2017 a možno aj skôr, Číňania informácie tohto druhu nezverejňujú. Zároveň bolo oznámené, že testovanie zbrane sa plánuje ukončiť v roku 2023.

Pripomeňme, že railgun je nový typ zbrane založenej na premene elektrickej energie na kinetickú energiu strely. Railgun využíva na poháňanie projektilov elektromagnetickú energiu namiesto pušného prachu. V tejto schéme je samotný projektil v prvej fáze výstrelu súčasťou elektrického obvodu, ktorý sa pohybuje medzi dvoma kontaktnými koľajnicami.

topwar.ru

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: