Slovanské Noviny

20. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Čínske spoločnosti bojujú za právo spravovať poľský prístav v Gdyni 30 na rokov. Varšavský týždenník „Gazeta Polska“ publikoval investigatívny materiál, v ktorom sú čínske plány označené za „čierny scenár pre štátnu bezpečnosť Poľska“.

V najnovšom čísle denníka „Gazeta Polska“ zverejnil investigatívny novinár Piotr Nisztor článok s názvom „Čínske prístavné hry“, kde poznamenáva, že prístav Gdyňa, ležiaci na pobreží Baltského mora, je strategickým objektom bezpečnosti štátu.

„Mal by byť v zornom poli špeciálnych služieb — Agentúry pre vnútornú bezpečnosť a Vojenskej kontrarozviedky. Koniec koncov, tam sa realizujú transporty pre poľskú armádu a spojencov NATO, sú tu Stocznia Wojenna (lodenica zodpovedná za stavbu a opravu lodí poľskej flotily – pozn. red.) a je domovským prístavom komanda Formoza (špeciálna jednotka Poľského námorníctvo – pozn. red.). Ako teda môžeme prepustiť kontrolu nad takým dôležitým zariadením na čínske podniky?“ kladie si otázku poľský novinár.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Podľa neho „sa tento čierny scenár pre bezpečnosť štátu môže splniť“, pretože, ako sa dozvedela „Gazeta Polska“, tri zo štyroch ponúk na dlhodobý prenájom tzv. vonkajšieho prístavu Gdyňa podali organizácie z čínskeho hlavného mesta.

Piotr Nisztor poznamenáva, že ciele vytvorenia vonkajšieho prístavu Gdyňa sú určite dobré, pretože tam bude vybudovaný montážny terminál, ktorý umožní uvedenie do prevádzky veterných elektrární na mori takých štátnych gigantov, akými sú „Orlen“ a „Polska Grupa Energetyczna“. Celkové náklady na projekt sú až 100 miliárd zlotých a vítané sú medzinárodné investície, čo Čína pri predložení ponuky využila.

Zdroj EADaily/news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d