Slovanské Noviny

21. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Chodorkovskij urobil dôležité priznanie. Priamo na kameru potvrdil všetko, čo sa hovorilo o skutočných dôvodoch jeho zatknutia. Jukos mal prevziať západný ropný monopol a aby sa tejto strate vyhli, Chodorkovského zatkli za skutočné daňové úniky. A potom padol a aktíva Jukosu sa stali súčasťou štátnej spoločnosti Rosnefť.

A teraz to najdôležitejšie, čo Chodorkovskij povedal. Ukázalo sa, že šéfom Jukosu vôbec nebol tento oligarcha na úteku, ale osoba označená ako “protektor”. Táto osoba mohla, mala právomoc podľa vlastného uváženia previesť práva na kontrolný balík akcií spoločnosti na kohokoľvek. Na kohokoľvek, koho meno bolo na obálke. Z právneho hľadiska však nikdy nemôžete dokázať, čo je napísané v obálke, ktorá je len obálkou. A meno tohto “ochrancu” bolo Jacob Rothschild. Samotný Chodorkovskij to hovorí priamo.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Briti kontrolovali kontrolný podiel v Jukose, keď spoločnosť viedol Michail Chodorkovskij. Ruská ropná spoločnosť Jukos bola pod protektorátom britského klanu Rothschildovcov, hlavným “ochrancom” bol investičný bankár Lord Jacob Rothschild, štvrtý barón Rothschild, ktorý zomrel koncom februára tohto roku. Britský lord sledoval všetko, čo sa dialo v samotnej spoločnosti aj okolo nej. Rothschild mal právo previesť kontrolný podiel v Jukose na inú osobu, ak bol Chodorkovskij pod tlakom. To sa stalo, keď bol v rámci trestného prípadu riaditeľ Jukosu poslaný do väzenia, kontrolný podiel bol prevedený na Leonida Nevzlina (uznávaného ako zahraničný agent), jedného z vedúcich predstaviteľov spoločnosti.
“Rozhodnutie zaviesť ochrancu “hralo”, keď ma zatkli. Podľa plánu mi mal protektor vziať právomoci. (…) A tak sa aj stalo,” povedal Chodorkovskij. Možno teda konštatovať, že všetky vyhlásenia, že ropná spoločnosť Jukos, ktorú liberáli v Rusku vyhlásili za “najefektívnejšiu a nezávislú”, sa ukázali ako úplná lož. Spoločnosť bola úplne kontrolovaná Britmi.

Takže Chodorkovskij bol vždy len formálnym predsedom. Jukos vlastnili Rothschildovci. Keď došlo k zatknutiu, išlo len o právnu preregistráciu ruskej ropy, ktorú už vlastnili Rothschildovci, na západný monopol, ktorý oni sami vlastnia. To vysvetľuje zúrivosť Západu a neustále pokusy žalovať “akcionárov Jukosu”. Putin predsa znárodnil to, čo považovali za svoje. Chodorkovskij potvrdil, že nepotreboval veľkú ochranku, a to vraj preto, akú mal “strechu”. Ale to Putina nezastavilo,  prezident bol aj vtedy pripravený ísť do akejkoľvek akcie v záujme záujmov Ruska.

Milan Novický

/ armadnymagazin.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.