Slovanské Noviny

3. júna 2023

K porozumeniu Čelovekom

Chmelár o citovom vydieraní prezidentkou Čaputovu, ktorá sa sebaľútosťou snaží vynútiť si pozornosť, nechá sa masovo ľutovať a prijíma kolektívne prejavy podpory ako v Severnej Kórei

Zuzana Čaputová demagogicky spojila obvinenia Roberta Fica o jej prepojení na americkú ambasádu s anonymnými vyhrážkami, ktorým čelí a s potrebou matky ochraňovať svoje deti, Zuzana Čaputová demagogicky spojila obvinenia Roberta Fica o jej prepojení na americkú ambasádu s anonymnými vyhrážkami, ktorým čelí a s potrebou matky ochraňovať svoje deti, píše publicista, politický analytik a vysokoškolský pedagóg Eduard Chmelár, ktorý vo svojom príspevku osobitne rozobral jej precitlivenosť na obvinenia z konzultácií s americkou USA.

OD HLAVY ŠTÁTU OČAKÁVAM NADHĽAD, NIE SEBAĽÚTOSŤ

Politika je drsné remeslo. Presadzovanie vlastných skupinových záujmov bolo vždy pokračovaním vojny inými prostriedkami a len zriedkakedy sa obišlo bez emócií. Podpásové údery sa v tomto zápase ujdú každému výraznému politikovi, ktorý stojí v ceste jeho konkurentovi. No len Zuzana Čaputová a jej spriaznené strany si dokázali na sebaľútosti postaviť kampaň za znovuzvolenie.

Z psychologického hľadiska je sebaľútosť stav mysle, v rámci ktorého človek nedokáže prijať nepriaznivé hodnotenia a ľútosťou seba samého sa usiluje vynútiť si pozornosť. Vo svojom poslednom statuse Zuzana Čaputová demagogicky spojila obvinenia Roberta Fica o jej prepojení na americkú ambasádu s anonymnými vyhrážkami, ktorým čelí a s potrebou matky ochraňovať svoje deti.

Ja takéto citové vydieranie verejnosti považujem za jej ľudskú nízkosť.

Po prvé, Zuzana Čaputová nemá malé deti, ale dve dospelé dcéry. Nemyslím si, že by sa o seba nevedeli postarať.

Po druhé, má najpočetnejšiu ochranku v tomto štáte.

Napriek tomu, že ju štedro platíme zo svojich daní a napriek tomu, že v tejto krajine sa na dennom poriadku vyhrážajú stovkám ľudí, nikdy sa nezastala žiadneho opozičného politika čeliaceho až kampaňovitej nenávisti a vždy riešila len samú seba. Naposledy napríklad (schválne spomeniem političku, ktorá nie je mojou šálkou kávy) čelila poslankyňa Romana Tabák kyberšikane, keď príslušníci LGBTI komunity pálili figurínu s jej podobizňou a hromadne ju označovali vo svojich príspevkoch. Zuzana Čaputová sa však takýmto prípadom nikdy nevenovala. Nezastala sa dokonca ani bežných ľudí, keď im minister zahraničných vecí Rastislav Káčer vulgárne nadával – naopak, verejne mu vyjadrila plnú podporu. Zdôrazňujem, hovoríme o človeku, ktorému sa podarilo nemožné – prekonať vo vulgárnosti a hulvátstve aj Jara Naďa.

Preto sa na mňa nehnevajte, keď Čaputovej bolestínstvo považujem za nevkusné a salutovanie Richarda Sulíka a dokonca aj poníženého Eduarda Hegera, že stoja za prezidentkou, za vyslovene smiešne. Od hlavy štátu očakávam nadhľad, nie fňukanie a sebaštylizáciu do úlohy obete. Želám si, aby na čele štátu stál človek, ktorý sa bude správať k národu ako starostlivý otec, nie sebestredný úradník, ktorý bude takéto situácie riešiť tým, že ich využije v prospech celej spoločnosti. Pochopil by som, keby prezidentka zareagovala na takéto vyhrážky vyhlásením, že pozrite sa, máme takýto a takýto problém, poďme ho spoločne riešiť a ochrániť zraniteľných ľudí, aby sa to, čo sa stalo mne, už nikdy nikomu nestalo. Nie, ona svoju malosť prejaví tým, že sa štylizuje do pozície najohrozenejšej osoby v štáte, nechá sa masovo ľutovať a prijíma kolektívne prejavy podpory ako v Severnej Kórei.

Osobitne sa pristavme pri jej precitlivenosti na obvinenia z konzultácií s americkou ambasádou. Zvláštne na tom nie je ani tak to, že sa nikdy neohradila voči osočovaniu mnohých politikov, ktorí presadzujú mier, že sú ruskými agentmi. Zvláštne na tom je, že ani drsnejšie urážky jej nikdy neprekážali natoľko ako práve výraz „americká agentka“, a to až tak veľmi, že v rozpore so všetkými judikátmi ústavného súdu (ktoré hovoria, že politik musí zniesť vyššiu mieru kritiky ako bežný občan) sa usiluje oklieštiť slobodu prejavu voči svojej osobe súdnou cestou. Jej fanatickí podporovatelia však nechcú vidieť, že ak si odmyslíme zbytočne expresívne výrazy, táto kritika má racionálne jadro a že ústretovosť Zuzany Čaputovej voči záujmom USA (často na úkor štátnych záujmov Slovenskej republiky) je vysoko nadštandardná a dá sa dokázať.

Nie je v tom, samozrejme, sama. Len včera zverejnil šéfredaktor denníka Štandard Jaroslav Daniška zaujímavý komentár „Memento Káčer“, v ktorom okrem iného uvádza: „Počul som to od samotného Rastislava Káčera a počul som to aj od ďalších diplomatov, ktorým to hovoril. Keď sa veľvyslanec Káčer dozvedel v Maďarsku citlivú vec, kúpil si hneď letenku do Washingtonu a všetko im tam na State Departmente povedal. Keby mi to nebol sám povedal a keby mi to nedávno nepotvrdil úplne iný zdroj z diplomacie, neveril by som. Rastislav Káčer, skrátka, nepovažoval slovenského ministra za svojho nadriadeného.“

Verejnosť má právo vedieť o týchto veciach, o týchto prepojeniach, motiváciách a záujmoch slovenských politikov. Zuzana Čaputová v tom nie je výnimkou, nie je žiadnou nekritizovateľnou ikonou, naopak, jej kontrola je ešte dôležitejšia, lebo máme právo poznať, koho záujmy ako hlava štátu reprezentuje. Prezidentka je vlastne šťastný človek, pretože podnetmi mnohých občanov čeliacich vyhrážkam obesením sa polícia vôbec nezaoberá. A tak jej môžem len poradiť. Nech to začne robiť ako ja. Nech napomína v prvom rade vlastný fanklub, nech verejne odmietne každý prejav nenávisti, vulgárnosti a hrubosti z jeho radov, nech im vysvetlí, že fetišizácia slušnosti nemá význam, ak ju požadujeme len voči sebe, no útoky voči súperom mlčky prehliadame alebo dokonca podporujeme.

Nech verejne odmietne osobné útoky Jara Naďa, Rastislava Káčera, Juraja Krúpu a ďalších voči inak zmýšľajúcim ľuďom. Nech sa dištancuje od hulvátov typu Michal Havran alebo Nikita Slovák, ktorými sa zaštiťovala vo svojej výzve k slušnosti. Nech sa ohradí voči zľahčovaniu agresivity časti transrodových ľudí, ktorých podporovatelia bránia pod nebezpečným heslom „Tridsať rokov slušnosti stačilo“. Lebo iba pôsobením na ľudí, ktorých vieme ovplyvniť, dokážeme zmeniť spoločnosť – nie poukazovaním na tých druhých. Potom jej hádam uverím, že to s tou slušnosťou vo verejnom živote myslí úprimne.

Zdroj: Facebook Eduard Chmelár / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: