Slovanské Noviny

24. septembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Chmelár: Najväčší ohrozovatelia demokracie nás strašia, že ak si vyberieme zmenu, na Slovensku hrozí zánik demokracie. Toľko lživej propagandy a špinavého očierňovania opozície, tu v povojnovom období ešte nebolo

Zo všetkých strán sa na nás hrnie neuveriteľná propaganda, aká od roku 1989 nemá obdobu. Verejnoprávna televízia je zneužívaná na to, že v nej ľudia s rovnakým názorom absurdne diskutujú o obavách, že tu po voľbách nebude priestor pre iný názor. Verejnoprávny rozhlas včera napoludnie vysielal rozhovor s Magdou Vášáryovou, prečo je Fico ohrozením demokracie a o tri hodiny neskôr rozhovor s Mikulášom Dzurindom, prečo je Fico ohrozením demokracie, konštatuje vo svojom článku publicista, politický analytik a vysokoškolský pedagóg Eduard Chmelár.

KAŽDÝ CHCE VAŠE DOBRO – NENECHAJTE SI HO VZIAŤ

Vôbec nemusíte použiť abstraktného bubáka Sorosa, aby sa vám štedrý darček pre Nadáciu otvorenej spoločnosti (ktorej pristálo na účte takmer 22 miliónov eur) zdal podozrivým. Začnime tým, že niekoľko dní bolo o tomto škandále z oficiálnych miest hrobové ticho. Informácia s konkrétnym výpisom sa šírila internetom, poukazovali na ňu individuálne opoziční politici, ale mlčali médiá, mlčalo príslušné ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny a mlčala aj samotná nadácia, ktorá sa ozvala až dnes, krátko pred tlačovou konferenciou strany Smer-SSD. Veľa sme sa od nich nedozvedeli. Skúsili to zahrať na hrdinov, vraj ich „útok“ Smeru zomkol…

Poďme však k faktom. Prezidentkina vláda odkázala slovenským občanom v núdzi, že sa im, už tohto roku neujde nič, lebo treba šetriť. Vzápätí prvú vec, ktorú schválila, bolo odklepnutie obrovského balíka peňazí pre Nadáciu otvorenej spoločnosti. Pripomeňme, že ide o približne rovnakú sumu, aká pred niekoľkými mesiacmi chýbala na záchranu štvrtiny železničných tratí na Slovensku. A rovnako pripomeňme, že na čele tejto nadácie stojí Fedor Blaščák, ktorý predtým pracoval pre Progresívne Slovensko. V roku 2018 spôsobil škandál, keď sa ako moderátor verejnoprávnej RTVS objavil na tlačovej konferencii PS. No, škandál – mainstreamové médiá tomu, samozrejme, nevenovali pozornosť, hoci podľa Štatútu programových pracovníkov a spolupracovníkov RTVS je neprípustné, aby ich zamestnanec verejne prezentoval svoje politické názory alebo spájal svoje pôsobenie v RTVS so svojou činnosťou v politickom zoskupení. Blaščák neskôr odišiel robiť prezidentskú kampaň pre Roberta Mistríka, ale keď sa ten vzdal v prospech Zuzany Čaputovej, opäť ho bolo vidieť po boku vtedajšej podpredsedníčky Progresívneho Slovenska.

A dnes, aká to náhoda, práve nadácia, ktorú vedie, dostane jednu z prvých zákaziek, ktorú odsúhlasila vláda, ktorú nielen vymenovala, ale v rozpore s ústavou aj zostavovala Zuzana Čaputová. Je úplne prirodzené, že tu vzniká množstvo otázok o klientelizme a nehospodárnom narábaní s verejnými zdrojmi. Voči pomoci ľuďom, ktorí utekajú pred vojnou, niet námietok, nemá ich ani spomínaný Smer-SSD. Ide tu skôr o formu, výšku a načasovanie celej transakcie. Dotyčná nadácia sa bráni, že na financovanie aktivít spojených s integráciou ukrajinských utečencov do našej spoločnosti zo strany štátu neexistuje nijaký mechanizmus. To je dosť trápna byrokratická výhovorka. Takúto úlohu mohol zvládnuť aj štát sám a nepredražovať celý projekt prostredníctvom dotácií pre vybrané mimovládky. Je minimálne neetické, ak v čase, keď vyžadujeme od občanov trpezlivosť a uskromnenie sa, tieto pravidlá neplatia pre jednu pochybnú nadáciu s ideologickým podfarbením. Ja tvrdím, že je to zneužívanie predvolebnej situácie.

Zo všetkých strán sa na nás hrnie neuveriteľná propaganda, aká od roku 1989 nemá obdobu. Verejnoprávna televízia je zneužívaná na to, že v nej ľudia s rovnakým názorom absurdne diskutujú o obavách, že tu po voľbách nebude priestor pre iný názor. Verejnoprávny rozhlas včera napoludnie vysielal rozhovor s Magdou Vášáryovou, prečo je Fico ohrozením demokracie a o tri hodiny neskôr rozhovor s Mikulášom Dzurindom, prečo je Fico ohrozením demokracie. Tí, ktorí demokraciu najviac ohrozujú, nás strašia, že ak si vyberieme zmenu, hrozí vraj zánik demokracie. V uliciach miest sa objavili bilbordy ambasády USA, ktoré nevídaným spôsobom zasahujú do predvolebného diania na Slovensku, NATO tu organizuje demagogickú kampaň a jej generálny tajomník Jeans Stoltenberg sa tvári, že je to súčasť dohody so spojencami. Brusel nás ohlupuje, že každý má rovnaký hlas a je vo svojom rozhodovaní suverénny, ale keď sa niekto pokúsi povedať iný názor (ako to robí napríklad Maďarsko), je na neho vyvíjaný nátlak, stupňujú sa vyhrážky alebo mu stopnú čerpanie eurofondov. Všetci sa tvária, že sú oddaní demokracii, ale keď väčšina našich obyvateľov vysloví v prieskume názor, ktorý sa Washingtonu alebo Bruselu nepáči, zorganizujú nám tu demagogickú kampaň masírujúcu mozgy občanov, aby si slobodný názor jednoducho vytĺkli z hláv. Nechcete radšej vymeniť národ?

Možno by to chcela samotná Zuzana Čaputová, ktorá v rozhovore pre vplyvný bruselský magazín Politico poohovárala našu vlasť takým spôsobom, že to nemá v dejinách Slovenskej republiky obdobu. Nikto, zdôrazňujem nikto zo slovenských prezidentov sa ešte nesťažoval v zahraničí na vlastných občanov. Čaputová to urobila obzvlášť nechutným spôsobom, keď poohovárala Slovákov, že podliehajú ruským dezinformáciám a že po víťazstve Roberta Fica môže Slovensko nastúpiť autoritatívnu cestu vývoja. Ale v tomto prípade ona sama šíri dezinformácie. To, že väčšina občanov Slovenskej republiky nesúhlasí s vojenskou podporou Ukrajiny, neznamená, že podliehajú ruskej propagande, dokonca ani to, že by boli dezorientovaní, kto vojnu rozpútal a už vôbec nie to, že by spochybňovali naše západné politické ukotvenie. Znamená to v prvom rade nesúhlas s politikou Čaputovej, Hegera a Naďa, ktorí Slovensko doslova odzbrojili a po 31 rokoch doviedli na naše územie cudzie vojská.

Tu sa dostávame aj k mojej notoricky známej výhrade voči tomu, ako Zuzana Čaputová uplatňuje mandát prezidentky republiky. Keď zdôrazňujem, že reprezentovať neznamená robiť si starosti s tým, aké šaty od Hanečku si vziať na seba, mám na mysli práve toto. Namiesto toho, aby Zuzana Čaputová západnej verejnosti vysvetlila naše postoje (ktoré zastávajú nielen „zmätení“ občania, ale aj renomovaní ústavní právnici), aby sa zastala vlastných občanov a obhájila ich pred očierňovaním, sama ich pošpinila, dezinterpretovala výsledky prieskumu verejnej mienky a opätovne dokázala, že nie je prezidentkou všetkých obyvateľov Slovenskej republiky, ale len úzkej centristickej skupinky. Slovensko vlastne nemá v pravom zmysle slova hlavu štátu. Už nehovoriac o tom, že pribúda ľudí, ktorí nemajú na nájomné, v lekárňach nedostať základné lieky, prepadli sme sa na chvost chudoby v EÚ – ale magisterku Čaputovú trápia ruské dezinformácie.

Nasledujúce voľby snáď ešte môžu byť slobodné, ale už nemôžu byť férové. Toľko lživej propagandy a špinavého očierňovania opozície, ktoré sa na nás valí, tu v povojnovom období ešte nebolo. Apelujem na vás všetkých, aby ste sa nedali zmiasť a vystrašiť. Ako hovorí klasik: každý chce vaše dobro – nenechajte si ho vziať.

Zdroj: Facebook Eduard Chmelár / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  Všetkými možnými spôsobmi sa pokúšali vymazať minulosť našich veľkých predkov, našich rodičov. Pokúšali sa vymazať nás a naše duše. Napriek všetkým technológiám a všetkému úsiliu tých, ktorí...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  Vplyv križiackych výprav na Bratstvo sv. Jána. V októbri 1096 v malom francúzskom mestečku Clermont rímsky pápež vyzval všetkých veriacich kresťanov v Európe, aby išli do ťaženia...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  STARÁ VIERONAUKA SLOVENSKÁ sa dočasne úplne vytratila z nášho duchovného a kultúrneho dedičstva. Nezanikla. Len sa vytratila. Nebolo totiž možné začať ju pokrytecky svojvoľne interpretovať, úmyselne a...
 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty. To,...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: