Slovanské Noviny

5. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Cesta pro digitální ID: Šéfka eurokomise von der Leyenová se chlubí očkovacími pasy a vyzývá k větší globální digitální spolupráci

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová odvážně prohlásila, že naše společná budoucnost bude digitální.

Se zlověstným voláním po zvýšené globální spolupráci a centralizaci, předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová dnes na summitu G20, nazvaném „Jedna budoucnost“, vyzvala k vytvoření mezinárodního regulačního orgánu pro umělou inteligenci a digitálních identifikačních systémů podobných očkovacím pasům proti koronaviru.

Von der Leyenová odvážně prohlásila, že naše kolektivní budoucnost je digitální, a z toho plyne implicitní nutnost, aby globální entity stanovily hranice a prosadily předpisy.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Von der Leyenová, jako předsedkyně Evropské komise, ve svém projevu dotkla umělé inteligence a digitální krajiny. Uznala potenciální nebezpečí a obrovské příležitosti spojené s postupující technologií AI a zdůraznila důležitost správného nasměrování takové výbušné technologie.

„Dnes se chci zaměřit na umělou inteligenci a digitální infrastrukturu. Jak již bylo popsáno, umělá inteligence má rizika, ale také nabízí obrovské příležitosti. Zásadní otázkou je, jak využít rychle se měnící technologii.

V EU jsme v roce 2020 představili vůbec první zákon o umělé inteligenci. Chceme usnadnit inovace a zároveň budovat důvěru. Ale potřebujeme toho víc. To, co svět nyní udělá, bude utvářet naši budoucnost. Věřím, že Evropa – a její partneři – by měli vyvinout nový globální rámec pro rizika AI,“ řekla von der Leyenová.

Von der Leyenová ocenila krok Evropské unie v roce 2020 k zavedení prvního právního rámce pro AI, což je krok podniknutý se záměrem podpořit inovace spolu s důvěrou. Trvala však na tom, že to nestačí. Navrhla nadnárodní přijetí copingového mechanismu pro řízení rizik AI.

Šéfka EU také zdůraznila, že celosvětově uznávané standardy musí být vytvořeny pod dohledem Organizace spojených národů (OSN), podobně jako jejich Mezivládní panel pro změnu klimatu (IPCC). Tvrdila, že lidstvo bude mít prospěch, pokud by mezinárodní autorita mohla stanovit rizika a odměny související s AI.

Zároveň von der Leyenová prosazovala koncept digitální veřejné infrastruktury podobné systému Covid pasů – systému vyvinutý EU jako pokračování nařízení Covidu. Světová zdravotnická organizace jej přijala s otevřenou náručí jako globální nástroj pro boj se zdravotními hrozbami.

„Mnozí z vás znají digitální certifikát COVID-19. EU si ho vyvinula pro sebe. Model byl tak funkční a tak důvěryhodný, že jej zdarma přijalo 51 zemí na 4 kontinentech. Dnes jej WHO používá jako globální standard pro usnadnění mobility v době ohrožení zdraví,“ pokračovala von der Leyenová.

Von der Leyenová znepokojivě ocenila kroky EU směrem k celosvětové ID aplikaci schopné ukládat osobní údaje občanů, včetně kreditních karet, řidičských průkazů a pasů. Mnozí se obávají, že tento digitální pas bude mít implementovaný sociálně kreditní systém po vzoru komunistické Číny.

Tento vývoj je alarmem pro jednotlivce a národy, kteří si váží svobody slova a soukromí.

Zdroj: infowars.com
Preklad: vipnoviny.cz


.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d