Slovanské Noviny

2. decembra 2022

K porozumeniu Čelovekom

Foto: wikipedia

Český evolučný biológ Jaroslav Flegr zhodnotil kroky slovenskej vlády smerujúce k celoplošnému testovaniu všetkých obyvateľov: „Ja žiadne pozitíva nevidím. Táto akcia nedáva z epidemiologického hľadiska zmysel“.

Upozornil na fakt, že až 2% z vykonaných testov môžu byť falošne pozitívne. „Len jeden z desiatich, ktorý vám vyjde v tých testoch, že je nakazený, tak by bol v skutočnosti nakazený,“ dodal. „Keby ste boli Severná Kórea, zmysel by to možno dávalo. Kto by sa nedostavil na testovanie, toho by zastrelili. To, ale na Slovensku asi nepripadá do úvahy, takže by to muselo byť jedine dobrovoľné. Samozrejme tí, ktorí by nechceli ísť do karantény, tak by vám na testovanie neprišli,“ opísal situáciu, ktorá by pravdepodobne nastala.

Uviedol, že problém môže byť aj v samotnom trasovaní. Podľa jeho názoru by pracovníci regionálneho úradu verejného zdravotníctva nevedeli dohľadať toľko kontaktov a neizolovali by potencionálnych nakazených včas. „Ak máte zbytočných 20 000 tisíc trasovačov, tak by bolo skvelé, keby ste nám ich vypožičali, lebo my ich toľko nemáme,“ dodal vedec. „Takéto plošné testovanie si môže dovoliť len hlúpa a strašne bohatá krajina, ktorá nevie, čo s finančnými prostriedkami a má veľmi veľa epidemiológov, ktorí sa nudia a nemajú čo robiť. Alebo druhá možnosť, veľmi skorumpovaná krajina. Pretože keby to bolo u nás, tak by som povedal, že je to nejaký obrovský tunel a z toho skončí stomiliónová provízia vo vrecku niekoho, kto to presadí.“

To, či dokážu antigénové testy dostatočné spolahlivé Flegr nevidí problém. „Oni zrejme celkom dosť tých ľudí podchytia, ktorí sú nakazení, ale zároveň nakazených označia určité percento nenakazených. Pretože tých nenakazených je viac ako nakazených, tak nakoniec ten test označí desaťkrát alebo možno viackrát tých nenakazených, že sú nakazení, nech tých, ktorí sú naozaj nakazení,“ uviedol. Tento typ testov nie je vhodný na plošné testovanie, dajú sa ním testovať menšie skupiny, napríklad 50 návštevníkov Bieleho domu, ale to,čo sa plánuje v SR, nedáva vôbec žiadny zmysel!“

Zdroj: Popredný český vedec Jaroslav Flegr o celoplošnom testovaní: Keby ste boli Severná Kórea, zmysel by to dávalo – video. noviny.sk,

zdroj: zem a vek

AUTOR: MARCELA HOFFMANNOVÁ

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

%d blogerom sa páči toto: