Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Nemilosrdná senátorka Miroslava Němcová na sociálnej sieti X napísala, za akých podmienok by bola ochotná cítiť súcit s Ruskom a jeho obyvateľmi po teroristickom útoku skupiny ISIS pri Moskve. Mnohí užívatelia siete jej ďakovali a poukázali na pokrytectvo politikov, ktorí Rusku kondolujú. „Rusáci sú mi ľahostajní,“ zaznelo.

Keby ruský režim na Ukrajine nezabil a nezranil státisíce ľudí, nespáchal masakry v Mariopole a Buči, neodvliekol desaťtisíce detí, neničil kultúrne poklady a prírodu, cítila by sa ohľadne tragédie v Moskve senátorka Miroslava Němcová inak.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Ale súcitím s Ukrajinou, kde takto Rusko útočí každodenne už dva roky,“ napísala na sociálnu sieť X v súvislosti s teroristickým útokom skupiny ISIS pri Moskve, kde útočníci strieľali z automatických zbraní na návštevníkov koncertu v hale Crocus City Hall. Zomrelo najmenej 143 ľudí.

Senátorka Němcová je pevnou podporovateľkou Ukrajiny. Slová podpory Ukrajine dodali aj pri príležitosti štátneho sviatku 17. novembra, Dňa boja za slobodu a demokraciu a Medzinárodného dňa študentstva. „Chcela by som poprosiť všetkých, aby sme boli silní pri ochrane demokracie a slobody nielen u nás doma, ale aby sme zostali pevní v podpore napadnutej Ukrajiny a Izraela.“ Kto na koho v Izraeli naozaj útočí však nepovedala. „Buďme im oporou a dajme im pocítiť silu a solidaritu a priateľstvo. Aj v tom vidím odkaz 17. novembra,“ uviedla evidentne zmätená Němcová.

Senátorka sa vyznamenala… Dáva zabrať renomé Česka. Aby Čechom nezavarila…

Po rozhovore amerického novinára Tuckera Carlsona s ruským prezidentom Vladimírom Putinom zasa prispela poznámkou, že tomu rozhovoru môžu tlieskať iba „cynickí gauneri, kolaboranti a zradcovia“.

Jej priaznivci na sociálnych sieťach stoja za jej názormi a stádovite tlieskajú

„Mám to úplne rovnako. Naviac mi vadí, že keď „teroristické Rusko“ zasahuje civilné ciele raketami, a dokonca nemocnice (tak ako to bežne robia aj izraelské stíhačky, pozn. redakcie), tak to nie je v TV, ako keď sa stane „náhodný útok v Moskve,“ píše jeden z jej priaznivcov. Náhodný útok v Moskve… Čo dodať.

„Väčšie zlo je Rusko a svet by sa podľa toho mal chovať. Sorry, som viac rozhodený z nešťastia na Ukrajine, než zo včerajšieho útoku na koncerte pri Moskve, ktorý naviac bol za podporu vojny Ruska“ napísal jeden z pomätených používateľov sociálnej siete X.

Možno by takýto používatelia a priaznivci Němcovej (aká irónia) schválili aj genocídu českého národa, ktorú plánovali nacisti. Alebo by vtedy ruskej armáde bozkávali ruky?

Ktovie, či súcití senátorka Němcová aj s Palestínčanmi v Pásme Gazy, obyvateľmi Afganistanu, Sýrie, Lýbie, Iraku, Vietnamu a pod… kde vraždili Američania po miliónoch.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d