Slovanské Noviny

12. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Google a sociálna sieť Facebook špehujú Američanov vo väčšej miere ako sociálna sieť TikTok, ktorá čelí uzavretiu na americkom trhu kvôli jej čínskemu vlastníkovi,

povedal americký novinár Tucker Carlson počas rozhovoru so senátorom Random Paulom na videozázname z ich rozhovoru zverejneného na sociálnej sieti X.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Snemovňa reprezentantov predtým schválila návrh zákona, podľa ktorého ByteDance predá TikTok do šiestich mesiacov pod hrozbou jeho zablokovania, a so súhlasom americkej administratívy poslala podnet na posúdenie do Senátu.

“Určite verím… (že nás TikTok špehuje), ale Google a Facebook nás špehujú v oveľa väčšom rozsahu a navyše ich ovládajú cudzinci, riadia ich ľudia, ktorí nenávidia Spojené štáty,” povedal Carlson.

Novinár poznamenal, že vyhlásenia, že Google a Facebook* na rozdiel od TikToku nepredstavujú hrozbu, odhaľujú človeka ako klamára.

Trump raz podpísal dekrét o zákaze TikTok, čím prinútil ByteDance rokovať o predaji podniku americkým spoločnostiam Oracle a Target. Dohoda stroskotala po tom, čo nový prezident Joe Biden zrušil iniciatívu svojho predchodcu. Biden teraz sľubuje, že zákon podpíše, ak ho schváli Kongres.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d