Slovanské Noviny

9. júna 2026

Slovanské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Bývalý poradca Pentagonu McGregor povedal, že NATO nemá pre Ukrajinu muníciu

Americký plukovník Douglas McGregor v rozhovore pre YouTube kanál Judging Freedom označil výzvu šéfa Pentagonu Lloyda Austina na zvýšenie dodávok zbraní Ukrajine za nezmyselnú.

Jednoducho nemáme muníciu, ktorú by sme mohli poslať. Dosiahli sme limit, naše vlastné zásoby sa rýchlo míňajú

povedal McGregor.

Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho

Podporiť teraz
Už od 1 € • jednorazovo

Západné krajiny podľa neho tiež pociťujú nedostatok kapacít na reprodukciu potrebného počtu zbraní, takže NATO pravdepodobne nebude schopné poskytnúť ozbrojeným silám ešte viac techniky.

Austin v stredu popoludní povedal, že výzvou pre USA a spojencov je poskytnúť Ukrajine všetko, čo potrebuje na to, aby v očakávanej jarnej protiofenzíve dosiahla „rozhodujúci úspech“.

skspravy