Slovanské Noviny

27. marca 2023

K porozumeniu Čelovekom

Británia sa chystá spustiť zakonzervované uhoľné elektrárne. V Spojenom kráľovstve začalo masívne odmietanie budovať nové obnoviteľné zdroje energie (OZE). Na tie, ktoré už boli uvedené do prevádzky, sa stanovujú ochranné lehoty na pripojenie do siete.

Will Mezzulo, hovorca energetického gigantu „Centrica“ vylásil, že sieť je úplne vyťažená a fyzicky je nemožné pridať do nej nové obnoviteľné zdroje energie a nové projekty obnoviteľnej energie „budú mať šťastie, ak im bude ponúknuté pripojenie k sieti do 10 rokov».

Novopostavenú solárnu farmu s kapacitou 15 megawattov tak možno pripojiť až v roku 2033. Bez výnimky majú všetci developeri veľkých projektov, ktorí sa snažia pripojiť k elektrickej sieti, termíny do roku 2028 a dokonca neskôr.

Merlin Hyman, výkonný riaditeľ spoločnosti „Regen“ na skladovanie energie, priniesol ešte smutnejšie správy pre zástancov obnoviteľných zdrojov.

„Táto solárna farma má veľké šťastie, že bude pripojená v roku 2033, pretože pre väčšinu je to teraz rok 2036 alebo 2037. Ak požiadate o pripojenie novej solárnej farmy, batériového skladu, vodíkového elektrolyzéra alebo veľkej nabíjačky elektrických vozidiel, vo väčšine častí krajiny získate dátum pripojenia o nejakých 15 rokov. S našimi cieľmi [dekarbonizácie] stanovenými oveľa skôr je to teraz očividne obrovská výzva pre celý čistý nulový prechod,“ dodal Hyman.

Ak vezmeme do úvahy zvláštnosti podnebia hmlistého Albionu, pre prívržencov obnoviteľnej energie žiadne špeciálne nádeje na solárne elektrárne nie sú, pričom sa mali stať lokomotívou „zeleného prechodu“ veterné turbíny. Ich situácia je však ešte horšia.

Británia bola podnecovateľom masívnej výstavby veterných fariem na mori, no zdá sa, že tieto projekty sa teraz skončili. Britskí prevádzkovatelia veterných fariem podporovaní vládnymi environmentálnymi dotáciami dostali zaplatené za odstavenie svojich turbín. Keďže výroba veterných mlynov, podobne ako solárnych panelov, je nestabilná, vytvára to vážne nerovnováhy v celom národnom energetickom systéme. Národná sieť už platí prevádzkovateľom veterných turbín, aby sa aj počas silného vetra vypli a sieť nepreťažili.

A štátom dotovaní výrobcovia veternej energie si účtujú taxy, za ktoré sú ochotní ich vypnúť, na najvyššej trhovej úrovni, profitujúc z toho, že nič neprodukujú.

Smrteľnú ranu veterným turbínam na mori, obľúbenému výtvoru britských konzervatívcov, zasadila nórska vláda, ktorá poverila špecialistov z „University of Stavanger“, aby vykonala finančnú kalkuláciu návratnosti pre britskú spoločnosť „Equinor“ vo výstavbe v Severnom mori, v oblasti „Dogger Bank“ — najväčšej pobrežnej veternej farmy na svete. Nórski vedci oznámili, že projekt je nerentabilný. „Equinor“ závery Nórov spochybnil s tým, že z predaja svojho podielu v nerentabilnom projekte profitovali. Úžasná stratégia: niektorí zarábajú tým, že nič nevyrábajú, iní zarábajú predajom stratového projektu!

„Výsledky štúdie zadanej nórskou vládou sú v rozpore s niekdajším vyhlásením Borisa Johnsona v parlamente, že náklady na veternú energiu na mori klesli za desaťročie o 70%,“ uvádza sa v správe odvetvového portálu „Electronic Speciifier“.

Autori správy tvrdia, že najnovšie pobrežné veterné farmy v Spojenom kráľovstve sú stále drahé a veterná farma „Dogger Bank“ bude tiež nerentabilná a v podstate zbytočná. Situácia s týmto projektom zdôrazňuje, že situácia v tomto segmente je „iba viditeľnou špičkou veľmi veľkého ľadovca nerentabilných projektov veternej energie na mori, čo hrozí, že zasiahne [Spojené kráľovstvo] penzijné fondy, ktoré aktívne investujú do podobných schém obnoviteľnej energie“.

Tak či onak, obnoviteľné zdroje energie nemožno zahrnúť do britského energetického systému, pretože ho destabilizujú. Uvedomujúc si túto skutočnosť, „British National Grid“ koncom januára oznámil svoj zámer spustiť odstavené uhoľné elektrárne. Navyše popredná britská expertka na jadrovú energiu Susan Ayonová kritizovala vládu za zanedbávanie rozvoja tohto odvetvia.

„Stratili sme čas, pokiaľ ide o to, čo potrebujeme na prevádzku životaschopného, ​​dynamického systému jadrovej energie v 21. storočí,“ vyhlásila.

Susan Ayonová sa odvoláva na dvojtvárnosť vlády, keď sľubovala, že „do roku 2050 bude musieť Spojené kráľovstvo získavať 38% svojej energie z jadrových elektrární, ktoré sú spoľahlivejšie ako veterné a solárne“.

Dokonca aj jediná rozostavaná jadrová elektráreň „Hinkley Point“, sa zmenila na dlhodobý stavebný projekt s mizivými vyhliadkami na dokončenie.

Alistair Evans, riaditeľ pre verejné a podnikové záležitosti v spoločnosti „Rolls-Royce“, ktorá navrhla svoje vlastné malé modulárne jadrové reaktory s konzorciom investorov, povedal poslancom po prejave Susan Ayonovej, že vládny tlak na transformáciu jadrového sektora bez plánu je nezmysel.

Poprední britskí priemyselní analytici v snahe zachrániť elektrickú sieť Spojeného kráľovstva úplne ignorujú solárnu výrobu a poukazujú na to, že „špecialisti na čistú energiu nedokážu uchovávať energiu v batériách dlhšie ako niekoľko hodín“.

A keďže uhoľná energia v Británii bola za Margaret Thatcherovej prakticky zničená, „jediná životaschopná možnosť“ na záchranu Spojeného kráľovstva pred energetickou krízou tvárou v tvár stiahnutiu ruskej ropy a plynu sa nazýva atóm. Avšak rozvoj jadrového priemyslu v Británii bol tri desaťročia ignorovaný a pravdepodobne v dohľadnej budúcnosti bude krajina čeliť energetickému hladomoru.

Vladimír Prochvatilov, FSK/news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: