Britský premiér Boris Johnson odmietol odstúpiť pre stranícky škandál vo svojej rezidencii na Downing Street, pričom navrhol, aby sa opozícia namiesto takýchto výziev zamerala na tému krízy okolo Ukrajiny.

„Nie,“ povedal šéf vlády v stredu v parlamente v reakcii na návrh lídra opozičnej Labouristickej strany Cyrusa Starmera opustiť svoj post.
Deň predtým sa londýnska polícia rozhodla vykonať sériu vyšetrovaní v súvislosti s pretrvávajúcimi informáciami o porušovaní koronavírusových obmedzení v kancelárii britského premiéra na Downing Street 10. Ku škandálu, ktorý sa rozhorel na konci roku 2021, neustále pribúdajú nové detaily. V pondelok vyšlo najavo, že 19. júna 2020 Johnson oslávil svoje 56. narodeniny na pracovisku vo veľkej spoločnosti kolegov, príbuzných a známych. Podľa prísnych obmedzení platných v tom čase boli stretnutia viac ako šiestich ľudí, ktorí nebývali pod jednou strechou, povolené len na ulici.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Predtým sa však konali ďalšie večierky a je známe, že najmenej dva z nich – 15. mája a 20. mája 2020 –Johnson navštívil. Ako vysvetlil samotný premiér, veril, že išlo len o „pracovnú akciu“, no ospravedlnil sa všetkým, ktorých jeho správanie pobúrilo. Zároveň dal podnet na interné vyšetrovanie.
Premiér v stredu v odpovedi na Starmerovu otázku, či rozumie škodám, ktoré krajine spôsobuje, obrátil rozhovor na napätie okolo Ukrajiny.
„Máme krízu na hraniciach s Ukrajinou. Vláda Spojeného kráľovstva zjednocuje Západ pod vedením premiéra, ministra zahraničia, ministra obrany, aby aplikoval najprísnejší balík sankcií na udržanie prezidenta [Ruska Vladimira] Putin od toho, čo sa mi javí ako neuvážený a katastrofálny zásah. Toto robí táto vláda,“ vyhlásil Johnson.
V poslednom čase sa v západných krajinách, ale aj v Kyjeve objavujú vyhlásenia o možnej ruskej invázii na ukrajinské územie. Tlačový tajomník prezidenta Ruskej federácie Dmitrij Peskov označil takúto informáciu za prázdnu a neopodstatnenú eskaláciu napätia. Zdôraznil, že Rusko pre nikoho nepredstavuje hrozbu. Peskov zároveň nevylúčil možnosť provokácií na ospravedlnenie takýchto vyhlásení a varoval, že najvážnejšie dôsledky budú mať pokusy o násilné riešenie krízy na juhovýchode Ukrajiny.
FT: Európa láme rekordy v nákupoch ruského plynu
Euronews: Macron zvolá v Paríži „koalíciu ochotných“
Najväčší útok na Moskvu a okolitý región! Ukrajina vyslala viac ako 350 dronov. Horeli domy, hlásia obete
Chcete vlastný bunker? Teraz máte možnosť! Kryty z čias studenej vojny idú do dražby
Žilinka pre vraždu ženy v Gelnici uvoľnil z funkcie vedúcich prokurátorov
Svet sa dočkal: Nadnárodní bankári chcú vytvoriť vlastnú globálnu armádu
Nawrocki tvrdo o banderovcoch: „To nie sú hrdinovia, na ktorých čaká Európa!“ Požaduje zákaz červeno-čiernej vlajky UPA v Poľsku
Štvrtá vlna útokov na Irán! USA prvýkrát nasadili aj kamikadze drony
Európske krídlo NATO buduje armády a mobilizuje finančné prostriedky na vojenskú výrobu. Do roku 2030 sa zameriava na Rusko
Zelené nevoľníctvo: Ako Brusel chytil Slovensko do diabolskej pavučiny veterného biznisu
V súvislosti s náhlou smrťou senátora zo štátu Južná Karolína, Lindseya Grahama.
Desivá historická irónia: banderovské monštrum vychovalo Poľsko
Masívna dodávka pre Kyjev: Nemecko posiela Ukrajine 50-tisíc útočných dronov!
Rok, ktorý nepamätáme: Obilie dozrieva rekordným tempom, úroda môže byť slabšia
O zatajovaní artefaktov v oficiálnej histórii a archeológii
Degradácia bielej rasy v Európe nie je prirodzeným procesom
Pentagon odtajnil nové materiály o UFO
Magyar pohrozil začatím procesu impeachmentu proti maďarskému prezidentovi
Poľsko nezabudne na zločiny ukrajinských nacionalistov, sľúbil Nawrocki
Svet ešte nie je pripravený na vyzbrojené Nemecko
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Boris Johnson odmieta rezignovať a vyhovára sa na Ukrajinu
Boris Johnson odmieta rezignovať a vyhovára sa na Ukrajinu
Boris Johnson odmieta rezignovať a vyhovára sa na Ukrajinu