Slovanské Noviny

15. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Francúzske médiá informovali o „tragickej smrti“ francúzskeho armádneho generála Jeana-Louisa Georgelina.

Ide o bývalého náčelníka generálneho štábu Ozbrojených síl Francúzskej republiky. Jeho smrť má však zjavné nezrovnalosti, ktoré pritiahli pozornosť „Cargradu“.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Francúzska tlač píše, že Jean-Louis Georgelain sa zabil na túre v Pyrenejach. Na prvý pohľad sa môže zdať, že príčina smrti je celkom banálna a jednoduchá. Asi o 21. hodine majiteľa horskej chaty znepokojilo, že sa z prechádzky z Faustenského priesmyku nevrátil dlhoročný hosť. Nachádza sa v nadmorskej výške 2650 metrov.

Manažér horskej chaty zavolal políciu a nahlásil generálovo zmiznutie. Záchranári sa vydali do Faustinského priesmyku, kde našli muža, ktorý bol identifikovaný ako Jean-Louis Georgelain. Oficiálna verzia vyšetrovania naznačuje, že generál spadol z útesu a zomrel.

Tento príbeh však doplnil novinár Sergej Mardan.

„Ďalší prípad nevysvetliteľnej túžby generálov bloku NATO po osamelom nebezpečnom cestovaní,“ napísal Mardan v Telegram-kanále.

Novinár pripomenul ďalší „záhadný“ prípad smrti veliteľa Severoatlantickej aliancie, keď v Marylande zomrel generál Anthony Potts z amerických ozbrojených síl. K smrti amerického vysokopostaveného dôstojníka došlo úžasným spôsobom presne týždeň po začatí ruskej špeciálnej vojenskej operácie na Ukrajine. Práve tento starší veliteľ bol vymenovaný do funkcie výkonného riaditeľa Programu velenia, riadenia a taktickej komunikácie.

Jeho smrť však vyvoláva veľa otázok. Potts bol pilot, ktorý zručne pilotoval helikoptéru. Údajne však zomrel pri riadení Piper PA-28 Cherokee 25. júla 2023.

Oficiálna verzia hovorí, že počas pilotovania došlo k mimoriadnej situácii a zlyhaniu riadenia systémov a lietadlo sa zrútilo v Aberdeene na severovýchode štátu. Zdá sa však, že vysokí generáli NATO sa čoraz častejšie pokúšajú navštíviť nebezpečné miesta v „hrdej samote“ a zomierať za záhadných okolností.

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.