Slovanské Noviny

22. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Každý mesiac tehotenstva zodpovedá prirodzenému kalendárnemu cyklu.
Od okamihu počatia človek najskôr prechádza ročným kruhom – Kolo Svarožie, bez ohľadu na to, v ktorom mesiaci v roku došlo k počatiu.

1. MESIAC TEHOTENSTVA.

Je pod vedením Božiča Koljadu ako začiatok viditeľného sveta. Prvý mesiac je najdôležitejší, pretože v tomto období sa tvoria všetky orgány, vyvíja sa mozog a pohlavie. Ak tento mesiac prešiel ľahko, bude pre dieťa ľahké začať iné veci.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

2. MESIAC

Tento čas dáva matke a otcovi príležitosť zlepšiť krvný obeh dieťaťa, môžu energeticky ovplyvniť plodovú vodu a začarovať tak, aby pomohla dieťaťu správne sa formovať a bezpečne vstúpiť do sveta reality. Toto obdobie poskytuje flexibilitu v rozhodnutiach a víziách.

3. MESIAC – JARILSKÝ ČAS.

Dieťa prechádza aktívnym fyzickým rastom. Rodí sa túžba bojovať o život. Jarilo spája dieťa s Božím Duchom a napĺňa ho vytrvalosťou a vitalitou. Toto je čas, keď sa vštepuje sila dieťaťa. Jarilo dáva chlapcom mužskú silu a dievčatám ženskú.

4. MESIAC – LELJA

Citlivosť dieťaťa sa aktívne rozvíja. Je dôležité, aby matka bola milovaná a v harmónii so svetom. Dieťa cíti, ako sa kto správa k jeho matke a vníma to ako postoj k sebe samému. Oslava Bohyne Lelji naplní dušu a srdce dieťaťa láskou, teplom a láskavosťou. V tomto čase potrebuje matka plne otvoriť svoju dušu dieťaťu a naplniť ho svojou materskou láskou.

Vďaka tomu bude dievča dobre vnímať ženskú energiu, bude naplnená ženskosťou, čo ju ochráni pred frigiditou, mužnosťou a bezcitnosťou. Chlapec dostane láskavosť.

5. MESIAC – KUPALA

V polovici mesiaca dieťa prvýkrát prejavuje aktívny pohyb. Kupalo podporí dušu na spravodlivej ceste, dodá inšpiráciu a silu dosiahnuť najväčšie výšky v živote a dodá životnú rovnováhu.
Cez matku sa dieťa učí spájať protiklady a nachádza tak rovnováhu.

6. MESIAC – MOKOŠ A LADA.

Uctievanie týchto Bohýň dáva dieťaťu požehnanie a podporu ženskej podstaty, bez ohľadu na pohlavie dieťaťa. V tomto období sa u dievčat rozvíja ženská materská energia. Chlapci sa učia prijímať ženskú energiu, akceptovať svoju matku a všetky ženy.

7. MESIAC – SVAROG A VELES.

Chlapci rozvíjajú mužskú energiu, učia sa byť mužmi a dobrými otcami. Dievčatá prijímajú mužskú energiu. Oslávenie Svaroga vytvorí v dieťati zodpovednosť za svoje činy – tieto vlastnosti potrebujú muži aj ženy. Chlapec bude dobrým pánom svojho osudu, dobrým otcom a synom. Dievča pochopí mužov, vycíti ich silu a slabosť a dokáže ich inšpirovať. 

V tejto dobe pomôže oslávenie Velesa široko otvoriť v dieťati schopnosť porozumieť vesmíru, nadobudne jasnú a čistú myseľ a talenty.

8. MESIAC

Aktívne sa vytvára životná pozícia dieťaťa a jeho budúci osud.  V tomto čase ROD dohliada na vývoj bábätka a určuje čas, kedy by sa dieťa malo narodiť

9. MESIAC – NARODENIE

Bábätko sa pripravuje na prechod. Svet, v ktorom doteraz vyrastal, je mu primalý a nič iné zatiaľ nepozná. V tomto období je veľmi dôležité, aby rodička zostala pokojná, naladila sa na pôrod, počúvala dieťa a jeho pocity a bola čo najmenej na verejnosti.

Viac času by však mala venovať komunikácii s rodinou, ako aj s babičkami, tetami a sestrami, ktoré rýchlo a ľahko porodili. To nastaví ženu na sebavedomý stav. Môžete vedome pomáhať dieťaťu vytvárať jeho telo, pričom viete, čo presne sa v danom období formuje. Treba sa tiež vyhnúť stresu, pretože nervové zážitky môžu negatívne ovplyvniť tie systémy a orgány, ktoré sa tvoria počas tohto obdobia.

Rodnover

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d