Slovanské Noviny

25. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Lídri Severoatlantickej aliancie dúfali, že summit NATO vo Washingtone 9. — 11. júla demonštruje jednotu, no bude zatienený „nepokojmi“ vo vojensko-politickom bloku v dôsledku posledných a nadchádzajúcich volebných procesov. Upozornila na to agentúra „Bloomberg“ s odvolaním sa na vlastné zdroje.

„Joe Biden a 31 ďalších lídrov NATO dúfali, že ich summit tento týždeň potvrdí novú jednotu proti Vladimirovi Putinovi, pošle varovanie Číne a dokáže, že Severoatlantická aliancia je silná „viac ako kedykoľvek predtým, za 75. rokov svojej existencie“,“ píše sa v článku.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Agentúra však uviedla, že „tri dni predstavenia“, ktoré sa začínajú dnes, „budú namiesto toho poznačené vnútornými nepokojmi v celej aliancii“. Chaos sa začne pokusmi Joea Bidena potlačiť obavy z jeho „katastrofálneho debatného výkonu“ pred voľbami do Národného zhromaždenia Francúzska, ktoré „podkopali mocenskú základňu“ francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona.

„Nemecký kancelár Olaf Scholz je tiež oslabený po katastrofálnych výsledkoch svojej strany vo voľbách do Európskeho parlamentu,“ objasňuje materiál.

„Financial Times“ zároveň zdôraznil, že niektorí z najväčších predátorov aliancie sú v rozklade. Napríklad aj keď sa na summite zúčastní prezident Francúzska, „jeho hlava bude niekde inde“ pre neuspokojivé výsledky volieb do francúzskeho parlamentu.

Noviny upozornili na to, že viac ako desiatka predstaviteľov európskej skupiny Severoatlantickej aliancie čelila negatívnemu ratingu svojich aktivít zo strany vlastných občanov.

„A hostiteľ Joe Biden je možno v najhoršej pozícii zo všetkých,» napísal denník „Financial Times“.

/ news-front.su /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.