Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Označovanie voličov Smeru za spodinu a neofašistov, či snaha zabrániť legitímnemu víťazovi zostaviť stabilnú vládu. Také sú reakcie progresívcov, liberálov a niektorých ich podporovateľov na víťazstvo Smeru-SD v sobotných parlamentných voľbách. Tieto negatívne postoje si všimol aj podpredseda Smeru Ľuboš Blaha. Ten teraz progresívcov vyzýva, aby prestali s nenávisťou a aby sa zmierili s tým, že tentokrát sú jednoducho porazenými.

„Chápem, že liberálne kaviarne ani západné mocnosti nie sú nadšené z nášho víťazstva, ale to vyplakávanie je už naozaj otravné. Po prvé, slnko vyšlo. Včera aj dnes. No chápete, zázrak. Po druhé – je smiešne, že európska komisárka Jourová hromží, že PS-ko bolo terčom dezinformačnej kampane a volá po väčšej cenzúre. Z nejakého čudného dôvodu si v Bruseli nevšimli, že dezinformácie sa šírili v prvom rade o nás – mňa obviňovali, že mám ruský pas a z falošného FB konta pod mojím menom sa dokonca pokúsili zmariť voľby. To nevadí, pani Jourová? A keď sme už pri podvodoch, tak by ma veľmi zaujímalo, ako je možné, že v rómskych osadách získalo OĽaNO okolo 90% podporu,“ napísal Blaha na sociálnej sieti.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Svoje pocity z volieb sa rozhodla vyjadriť aj niekdajšia pravicová politička Magdaléna Vášáryová. Tá vo frustrácii poriadne dourážala voličov s iným názorom. „Pre české médiá vyhlásila, že Smer volila spodina a neofašisti. V slovenskej politike sa nikdy nemotala mentálne deficitnejšia postavička než tuná teta Magda. A to rátam aj Remišovú a profesora Pročka,“ upozorňuje Blaha.

„Nevedia rešpektovať demokratickú vôľu ľudí. Ale hlavné, že sa hrajú na veľkých demokratov. Že sa nehanbia. Mladý Šimečka dokonca vyhlásil, že urobia všetko pre to, aby sa Robert Fico nestal premiérom. Čo sa ho chystajú zastreliť? Alebo tu organizovať majdan? Normálny dospelý chlap by slušne zagratuloval súperovi k víťazstvu a rešpektoval by, že víťaz volieb zostaví vládu,“ dodáva.

Môže za tvrdé reakcie neskúsenosť progresívcov?

To, akým spôsobom Progresívne Slovensko a jeho fanúšikovia reagujú na výsledok volieb, môže byť vraj spôsobené napríklad nízkym vekom a nedostatočnými skúsenosťami vrchných predstaviteľov tieto strany. Je potrebné objektívne dodať, že už sme na Slovensku zažili rozhodne štátnickejšie reakcie na neúspech vo voľbách. Stanoviská porazených totižto tentokrát nevedú k ukľudneniu spoločnosti, ale k jej ďalšiemu rozdeľovaniu.

„Tieto liberálne decká v sebe majú príliš veľa nenávisti a fanatizmu, aby sa dokázali správať ako ľudia. Robertovi Ficovi nesiahajú ani po členky. My sme výsledky volieb prijali s pokorou. Nikomu nenadávame, nikoho neurážame, snažíme sa upokojiť atmosféru na Slovensku. Je najvyšší čas spojiť národ. V krízových časoch Slovensko potrebuje byť silné a prvým predpokladom je rešpektovať demokraciu. Možno by sa to mohli konečne naučiť aj nevolení úradníci z Bruselu. Slovensko rozhodlo slobodne a múdro. Milí liberáli, doma aj v zahraničí, trochu pokory by vám nezaškodilo,“ uzavrel Blaha.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d