Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Ján Podmanický si zgustol na bývalej herečke a neskôr diplomatke Magde Vášáryovej. Tá sa mimoriadne hrubo vyjadrila o voličoch Smeru. Politik jej pripomenul, ako svojho času podpísala Antichartu s heslom: „Za nové tvorivé činy v mene socializmu.“ Pripojil aj dobový dôkaz!

V prvom rade vo svojom príspevku mladý politik poďakoval priaznivcom za hlasy vo voľbách, ktoré ho posunuli do poslaneckých lavíc. Potom sa už presunul k aktuálnym témam spoločnosti.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Je mi cťou patriť k spodine

„Je mi cťou do takejto ´spodiny´ patriť. Ešte raz vám ďakujem, priatelia, že ste pri tom hromadnom ´výplach´ mozgov neprišli o svoj zdravý rozum a vnútornú slobodu,“ uzavrel Ján Podmanický.

Pripojil 3 staré fotografie. Sú z denníka Rudé právo. Ten prinášal mená tých umelcov, ktorí podpísali Antichartu. „Meno Magdy Vašáryovej je na treťom obrázku, ľavý stĺpec, 16-17 riadok,“ informuje Podmanický.

Zdroj: fb/jan.podmanicky.3

Vždy sa vedela postaviť na správnu stranu!

„Chcem sa vám zároveň ospravedlniť za nevhodné slová známej slovenskej herečky Magdy Vašáryovej, ktorá vás považuje za spodinu,“ začína poslanec vo svojom príspevku na sociálnej sieti.

„Je to žena, ktorá sa vždy vedela postaviť na ´správnu´ stranu dejín. Keď bolo výhodné reprezentovať socialistické umenie, neváhala byť socialistickou zaslúženou umelkyňou. Neváhala dokonca odsúdiť disidentov, ktorí podpisovali Chartu 77. Ona pre zmenu podpísala Antichartu: ´Za nové tvorivé činy v mene socializmu.´ Disidentov, tých skutočných, ktorí naozaj bojovali s komunistickým režimom, vtedy považovala za spodinu,“ pripomína nedávnu históriu Podmanický.

Následne komentuje, ako naši umelci poprevracali kabáty. „Prešlo pár rokov, z disidentov sa stali vládcovia. Popridával sa k nim všelikto, aj pani Magda. Moskvu vymenila za Brusel a Washington, komunistickú angažovanosť za angažovanosť v prospech novej ´liberálnej´ demokracie. Každého, kto má iný názor, považuje opäť za spodinu,“ konštatuje poslanec Národnej rady.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d