Plní rozkazy? Tak si nerozhodnosť a kroky hlavy štátu Zuzany Čaputovej vysvetľuje opozičný politik, podpredseda strany Smer-SD Ľuboš Blaha. Prezidentka najprv, po prvom páde hegerovej vlády vyhlásila, že je za čo najskorší termín predčasných volieb, ale vlastne jej vadiť nebude ani September. Neskôr, že vládu odvolanú v parlamente odvolá aj ona, len, ak by došlo k závažnemu pochybeniu.

Akosi potichu prešla škandály odvolaného ministra vnútra Romana Mikulca, problém nemala s tým, že „hegerovci“ napriek zákonným pravidlám a Ústave SR, obišli pravidlá, pri darovaní migov na Ukrajinu. Konať začala až pri Vlčanovi. Ale ani to nebolo hneď.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Plní rozkazy?
„Zuzana Čaputová podviedla Slovensko – keby úradnícku vládu vymenovala pred mesiacom, voľby by boli ešte koncom júna. Prečo to urobila až teraz? Vyhovárať sa na Vlčana a jeho zlodejinu neobstojí. Čaputová bola o tejto krádeži informovaná už pred niekoľkými týždňami,“ začal Blaha svoje vyjadrenie na Telegrame.
Kde bola doteraz?
„Urobila niečo? Nie. Neoznámila to verejnosti, naopak, škandál ututlávala. Neodvolala okamžite Hegerovu vládu, naopak, robila si výletíky do Kyjeva.
Z toho je zjavné, že jej Vlčanova lúpež neprekážala. Rovnako ako jej predtým neprekážali kšefty Mikulca či porušenie ústavy zo strany Káčera a Naďa,“ všíma si opozičný politik. Podľa ktorého „toto nie je o Vlčanovi. Tento Matovičov tragéd je len zámienkou na to, aby si americká ambasáda mohla do vlády dosadiť svojich ľudí.“
Pravdou je, že keď Samuel Vlčan uzavrel veľmi pozoruhodné dohody ohľadne regulácii vysokých cien, pani prezidentka sa neozvala ani slovom. Na to, že sa javí, že išlo o čistý biznis, ktorí poškodil obyvateľov Slovenska, pritom upozorňovala nielen opozícia, ale i rôzne potravinárske združenia.
Americká suita
Podpredseda Smeru sa vyjadril i k samotným nominantov úradníckej vlády. Resp. k menám, ktoré kolujú v kuloároch a priniesli ich už aj niektoré médiá.
„Už sa pomaly dozvedáme, kto bude v Čaputovej vláde – rezort obrany povedie Naďov človek a rezort vnútra bývalý Dzurindov minister.
Ideme ďalej – zahraničie povedie americký fanatik a premiér bude Miklošov káder, ktorý tvrdo obhajoval pinochetovský neoliberálny druhý dôchodkový pilier. Neoliberalizmus, vojna a Amerika. Tri základné parametre Čaputovej vlády. A madam sa ani neunúva spýtať sa na názor parlamentu. Bravó!“ zhodnotil.
Sme ešte parlamentná demokracia?
Z ďalších slov Ľuboša Blahu, potom, ako „hegerovci“ obišli protiústavne parlament,(ktorý musí odobriť schválenie akejkoľvek vládnej bilaterálnej zmluvy vojenskej povahy) vyplýva, že táto otázka je viac ako na mieste.
„V parlamentných demokraciách si žiaden prezident nikdy nedovolil nominovať si vlastných ľudí – ministri v úradníckej vláde sú vždy výsledkom dohody parlamentných strán. Pozrite sa na skúsenosti z Česka.
To, čo dnes Čaputová pácha, je protidemokratická uzurpácia moci. Takto pošliapať parlament sa ešte žiaden prezident neodvážil. Zbláznila sa?,“ konštatuje podpredseda Smeru.
Rozviazané ruky a ochrana
„Keby na Slovensku ešte fungovali nezávislé orgány, už dávno by vyšetrovali Zuzanu Čaputovú za to, že dva týždne ututlávala Vlčanovu krádež. Neohlásila zločin!
Vyšetrovali by taktiež závažné podozrenie, že Čaputovej nominácie vznikajú na americkej ambasáde. Vyšetrovali by, či ignoráciou parlamentu nejde zo strany Čaputovej o štátny prevrat a zneužitie právomoci verejného činiteľa.
Ale nie. Čaputová je chránená Spojenými štátmi, a tak sa nič vyšetrovať nebude. Budú sa ďalej podieľať zbrane na Ukrajinu a ututlávať zločiny pravičiarov – o nič iné nejde,“ uzavrel Ľuboš Blaha.
Zdroj: Telegram Ľ. Blaha/. ereport.sk
FT: Európa láme rekordy v nákupoch ruského plynu
Euronews: Macron zvolá v Paríži „koalíciu ochotných“
Najväčší útok na Moskvu a okolitý región! Ukrajina vyslala viac ako 350 dronov. Horeli domy, hlásia obete
Chcete vlastný bunker? Teraz máte možnosť! Kryty z čias studenej vojny idú do dražby
Žilinka pre vraždu ženy v Gelnici uvoľnil z funkcie vedúcich prokurátorov
Svet sa dočkal: Nadnárodní bankári chcú vytvoriť vlastnú globálnu armádu
Nawrocki tvrdo o banderovcoch: „To nie sú hrdinovia, na ktorých čaká Európa!“ Požaduje zákaz červeno-čiernej vlajky UPA v Poľsku
Štvrtá vlna útokov na Irán! USA prvýkrát nasadili aj kamikadze drony
Európske krídlo NATO buduje armády a mobilizuje finančné prostriedky na vojenskú výrobu. Do roku 2030 sa zameriava na Rusko
Zelené nevoľníctvo: Ako Brusel chytil Slovensko do diabolskej pavučiny veterného biznisu
V súvislosti s náhlou smrťou senátora zo štátu Južná Karolína, Lindseya Grahama.
Desivá historická irónia: banderovské monštrum vychovalo Poľsko
Masívna dodávka pre Kyjev: Nemecko posiela Ukrajine 50-tisíc útočných dronov!
Rok, ktorý nepamätáme: Obilie dozrieva rekordným tempom, úroda môže byť slabšia
O zatajovaní artefaktov v oficiálnej histórii a archeológii
Degradácia bielej rasy v Európe nie je prirodzeným procesom
Pentagon odtajnil nové materiály o UFO
Magyar pohrozil začatím procesu impeachmentu proti maďarskému prezidentovi
Poľsko nezabudne na zločiny ukrajinských nacionalistov, sľúbil Nawrocki
Svet ešte nie je pripravený na vyzbrojené Nemecko
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Blaha: Členov úradníckej vlády má navrhnúť NR SR, nie Čaputová. Čaká nás americká progresívna nadvláda!
Blaha: Členov úradníckej vlády má navrhnúť NR SR, nie Čaputová. Čaká nás americká progresívna nadvláda!
Blaha: Členov úradníckej vlády má navrhnúť NR SR, nie Čaputová. Čaká nás americká progresívna nadvláda!