Slovanské Noviny

16. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Joe Biden označil Rusko za najvážnejšiu globálnu hrozbu Washingtonu, pričom Čínu zase nazval najväčším súperom USA.

Rusko skritizovalo v pondelok výrok kandidáta Demokratickej strany na prezidenta USA Joea Bidena o tom, že Moskva predstavuje najväčšiu hrozbu národnej bezpečnosti Spojených štátov. Podľa Kremľa takáto rétorika podnecuje „nenávisť voči Rusku,“ informuje agentúra Reuters.

„Absolútne nesúhlasíme. A môžeme len ľutovať, že sa takýmto spôsobom šíri absolútna nenávisť voči Ruskej federácii,“ povedal na margo Bidenovho výroku hovorca Kremľu Dmitrij Peskov počas konferenčného hovoru s novinármi.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Biden označil v nedeľňajšom rozhovore pre televíznu stanicu CBS Rusko za najvážnejšiu globálnu hrozbu Washingtonu, pričom Čínu zase nazval najväčším súperom USA.

Ruský prezident Vladimir Putin avizoval, že s prezidentom USA bude spolupracovať aj naďalej, a to odhliadnuc od toho, ktorý z kandidátov voľby 3. novembra vyhrá. Bidenov výrok však označil za „ostrú protiruskú rétoriku“.

Putin podporuje Trumpov prísľub zlepšiť vzťahy medzi Washingtonom a Moskvou. V nedeľu však verejne nesúhlasil s tvrdením amerického prezidenta, že Joe Biden so svojím synom Hunterom sú zapletení do korupčných praktík na Ukrajine. Podnikanie Bidenovcov s ukrajinskou plynárenskou firmou pritom podľa vlastných slov nepovažuje za problém.

K naštrbeniu rusko-amerických vzťahov prišlo v roku 2014, kedy Rusko anektovalo ukrajinský polostrov Krym. Biden v tom období zastával funkciu viceprezidenta vo vláde prezidenta Baracka Obamu.

Vzťahy medzi týmito krajinami sa neskôr opätovne zhoršili v nadväznosti na prezidentskú kampaň v roku 2016, keď americké tajné služby oznámili, že Rusko sa snažilo ovplyvniť výsledok prezidentských volieb v prospech súčasného amerického prezidenta Donalda Trumpa. Kremeľ toto obvinenie odmieta, rovnako ako aj tvrdenia o tom, že Moskva sa pokúša ovplyvniť aj priebeh a výsledok tohtoročných novembrových volieb prezidenta USA.

Zdroj: cas.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d