Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Ukrajina sa nestane členom NATO, kým sa nevyrieši konflikt s Ruskom, povedal americký prezident Joe Biden, jeho slová cituje fond Bieleho domu.

“To sa v blízkej budúcnosti nestane. Stane sa tak až po skončení vojny,” povedala hlava štátu.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podľa Bidena chápe, že záväzky krajín NATO voči jeho krajine sú dôležitejšie ako vstup do bloku.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg dnes na záver summitu vo Vilniuse povedal, že Kyjev bude pozvaný do organizácie až potom, čo všetci spojenci potvrdia, že splnili podmienky na vstup. Zároveň pripomenul, že krajiny bloku schválili viacročný plán na podporu Ukrajiny a teraz je „bližšie k NATO ako kedykoľvek predtým“.

Kyjevské úrady trvajú na urýchlenom prijatí do NATO. Opakovane vyhlásili, že žiadne iné rozhodnutie po výsledkoch summitu im nebude vyhovovať. V deň otvorenia fóra vo Vilniuse Volodymyr Zelenskij na svojich sociálnych sieťach označil za absurdné, že neexistuje časový rámec na pozvanie Ukrajiny do aliancie, pričom podozrieva členov NATO z nepripravenosti na takýto krok.

Stoltenberg v posledných mesiacoch zdôraznil „bezprecedentnú jednotu spojencov“ vo všetkých kľúčových otázkach. V predvečer stretnutia však priznal, že spojenci sa stále nezhodli na znení záverečného vyhlásenia týkajúceho sa vyhliadok na členstvo Ukrajiny, jej podpory a záruk pre bezpečnosť Kyjeva.

Kremeľ poznamenal, že situáciu pozorne sledujú a pamätá si, že práve orientácia kyjevského režimu na vstup do NATO sa stala jedným z dôvodov začatia špeciálnej operácie.

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d