Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Americký prezident Joe Biden v stredu povedal, že plne podporuje členstvo Švédska v NATO. Podľa vlastných slov “s napätím očakáva” ratifikáciu vstupu tejto krajiny, ktorej bránia námietky Turecka a Maďarska. TASR o tom informuje podľa agentúr AFP a AP.

Biden pri privítaní švédskeho premiéra Ulfa Kristerssona v Bielom dome uviedol, že jeho krajina posilní Severoatlantickú alianciu a jej vstup je veľmi dôležitý.

“Ste cenným priateľom,” povedal Biden počas krátkeho verejného vyjadrenia v Oválnej pracovni. Kristersson v reakcii uviedol, že Švédsko si túto podporu veľmi váži.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Očakáva sa, že obaja lídri budú na súkromnom stretnutí hovoriť aj o bezpečnostnej spolupráci, vojne Ruska na Ukrajine a otázkach týkajúcich sa Číny.

Švédsko a susedné Fínsko prehodnotili svoju dlhoročnú politiku vojenskej neutrality po tom, ako Rusko vo februári 2022 napadlo Ukrajinu. Obe severské krajiny požiadali o členstvo v NATO. Fínsko do Aliancie vstúpilo v apríli.

Súhlas s členstvom Švédska však stále nedalo Turecko, ktoré obviňuje Štokholm zo zhovievavosti k skupinám predstavujúcim hrozbu pre tureckú bezpečnosť, a Maďarsko, ktorého vláda tvrdí, že švédski politici klamali o stave maďarskej demokracie.

Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg pozval na štvrtok do Bruselu predstaviteľov Turecka, Švédska a Fínska s cieľom prekonať námietky Ankary.

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d