Slovanské Noviny

6. júna 2023

K porozumeniu Čelovekom

Bezprecedentný útok na slobodu slova a demokraciu a ústavou garantované práva: Fašistický režim na Slovensku schválil blokovanie alternatívnych webov, ktoré nehlásajú štátnu a korporátnu propagandu o vojenskej eskalácii na Ukrajine

Hegerova vláda svoju snahu blokovať vybraný obsah na internete odôvodňuje potrebou nových opatrení súvisiacich s konfliktom na Ukrajine. Cenzúru a porušovania ústavou garantovaných práv podporuje aj prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová.

Slovenská republika sa vrátila do čias hlbokej totality z čias komunizmu a z doby okupácie Slovenska nacistami počas druhej svetovej vojny. To, čo si pred rokom 1989 nedovolila ani komunistická vláda proti vydávaniu disidentských samizdatov, ktoré narúšali vtedajšiu štátom konstrolovanú informačnú propagandu, to si dovolil zločinecký režim, ktorý od marca 2020 konštantne rozkladá právny štát a ohrozuje demokratické zriadenie štátneho zriadenia na Slovensku.

Vláda premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) dnes schválila a predložila do parlamentu na skrátené legislatívne konanie viacero noviel zákona. Celú svoju aktivitu odôvodňuje potrebou opatrení v súvislosti s konfliktom na Ukrajine. Meniť sa bude zákon o civilnej ochrane, zákon o azyle, zákon o verejnom obstarávaní a zákon o kybernetickej bezpečnosti. Práve v poslednom menovanom zákone pri tom prichádza k úpravám, ktoré budú pre mnohých kontroverzné. Vláda totižto chce blokovať časť obsahu na internete! Už v minulosti sa opozícia proti takýmto snahám veľmi výrazne ohradzovala, lebo vraj ide o porušenie slobody prejavu.

„Do zákona o kybernetickej bezpečnosti sa navrhuje zaviesť inštitút blokovania s cieľom eliminovať šírenie škodlivého obsahu na internete. Polícii by v tejto súvislosti malo pribudnúť nové oprávnenie, a to požiadať NBÚ o blokovanie dezinformácií a hybridných hrozieb do 31. 12. 2022,“ píše oficiálna stránka Ministerstva vnútra SR na sociálnej sieti.

„Rozhodnutie o blokovaní doručí úrad osobe, ktorá prevádzkuje infraštruktúru, na ktorej treba blokovanie vykonať a ktorá je povinná vykonať blokovanie, a zabezpečí jeho vykonanie,“ píše sa v zákone,“ informuje Denník N.

Robia to vraj kvôli Ukrajine

Vláda svoju snahu blokovať vybraný obsah na internete odôvodňuje potrebou nových opatrení súvisiacich s konfliktom na Ukrajine. Je však otázkou, či takto postavený zákon nebude zneužívať na boj proti politickým oponentom a iným názorom.

Dva nové paragrafy, niekoľko doplnení

Zmeny v zákone o kybernetickej bezpečnosti vláda vtesnala hlavne do dvoch úplne nových paragrafov a dokonca aj do doplnenia jedného z prvých a základných paragrafov zákona. Ak parlament zmeny schváli podobne ako vláda, nová úprava bude znieť následovne: „Úrad v oblasti kybernetickej bezpečnosti rozhoduje o blokovaní škodlivého obsahu alebo škodlivej aktivity, ktorá smeruje do kybernetického priestoru Slovenskej republiky alebo z kybernetického priestoru Slovenskej republiky (ďalej len „blokovanie“) a zabezpečuje vykonanie tohto rozhodnutia alebo vykonáva blokovanie na základe žiadosti.“

„Na riadne zistenie prevádzkovateľa infraštruktúry, na ktorej je blokovanie potrebné vykonať, môže NBÚ požiadať o spoluprácu iné štátne inštitúcie alebo aj inú osobu, ktoré by mali povinnosť bezodkladne vyhovieť. Rozhodnutie o blokovaní by bolo preskúmateľné súdom,“ píše portál Živé.

O asistenciu pri blokovaní by mohli NBÚ žiadať aj iné úrady, ktorým to umožňuje legislatíva. Od spôsobu obmedzení sa očakáva, že budú „účinné, účelné a primerané vo vzťahu k možným rizikám spojeným s blokovaním“. Živé dopĺňa, že NBÚ by mal taktiež mal stanoviť všeobecne záväzným právnym predpisom pravidlá blokovania. Viac v článku TU.

Správca domény CZ zablokoval osem alternatívnych webov

Po konzultáciách s bezpečnostnými zložkami štátu a na základe odporúčaní vlády Českej republiky zablokovalo združenie poskytovateľov internetových služieb CZ.NIC osem webov, ktorých štátna a korporátna informačná propaganda označuje ako dezinformačné s tým, že údajne “ohrozujú národnú bezpečnosť”. Informoval spravodajský portál RTVS.

Ide o weby Aeronet.cz, Protiproud.cz, Ceskobezcenzury.cz, Voxpopuliblog.cz, Prvnizpravy.cz, Czechfreepress.cz, Exanpro.cz a Skrytapravda.cz.

Tento mimoriadny krok je podľa výkonného riaditeľa združenia Ondřeja Filipa reakciou na vojenský útok ruskej armády proti zvrchovanej Ukrajine a dezinformačnú kampaň, ktorá ho sprevádzala a stále sprevádza.

“Agresia Ruskej federácie voči Ukrajine je dlhodobo sprevádzaná dezinformačnou kampaňou v celom rade internetových médií, ktoré využívajú českú národnú doménu. Keďže sa tieto informácie cielene nezakladajú na pravde a preukázateľne podnecujú k šíreniu vykonštruovaných fám, oznámení a nestability v spoločnosti, rozhodli sme sa po konzultáciách s najvyššími predstaviteľmi štátu tieto výrazné dezinformačné internetové médiá zablokovať,” uviedol výkonný riaditeľ združenia CZ.NIC Ondřej Filip.

Pre technické princípy fungovania protokolu DNS môže podľa zástupcov združenia nejaký čas trvať, než budú weby v jednotlivých sieťach nedostupné.

Najväčší český internetový vyhľadávač Seznam.cz už nejaký čas dezinformačné weby označuje oznámením, že šíria konšpiračný alebo sporný obsah.

Tento krok je reakciou na vojenský útok armády Ruskej federácie proti Ukrajine a dezinformačnú kampaň, ktorá inváziu sprevádza, spresnil správca českej internetovej domény.

Čaputová využila vojenskú eskaláciu, aby útočila proti občanom zdieľajúcich iný názor na vojenskú eskaláciu

Prezidentka Slovenskej republiky vo štvrtok využila vojenskú eskaláciu, aby útočila proti občanom zdieľajúcich iný názor na súčasný konflikt. Prezidentka vo svojom prejave v RTVS konšpirovala o ruskej propagande, šírení klamstiev a poukazovala zároveň na vnútorného nepriateľa v podobe očanov Slovenskej republiky, ktorí šírením iných ako štátom a korporátnymi médiami podľa nej vyvíjajú snahy o destabilizáciu Slovenska.

Prezidentka dlhodobo označuje takýchto ľudí za šíriteľov dezinformácií, hoaxov a klamstiev. Najnovšie sa však uchýlila k bezprecedentnému kroku, keď v čase vojenskej eskalácie konfliktu medzi USA a Ruskom (v ktorom je Ukrajina a jej občania obetovaná na geopolitické ciele) sa snaží vysporiadať s narastajúcou nedôverou voči predstaviteľom súčasného režimu na Slovensku, ako aj z dôvodu prehrávania informačnej vojny, hľadaním vnútorného nepriateľa a obvineniami voči šíriteľom iných názorov z pokusov destabilizovať štát. Konšpiračná paranoja hlavy štátu, ktorá je posadnutá svojou nenávisťou voči Rusku, ako aj voči ľuďom, ktorí dlhodobo upozorňovali na nebezpečenstvo jej militantného slovníka v kontexte jej protiruskej hystérie, tak dosiahla nové dno.

V piatok na túto úroveň klesla Hegerova vláda a vládna koalícia v NR SR, ktorej poslanci v prvom čítaní schválili zákon o opatreniach pre vojnu na Ukrajine. Za hlasovalo 102 poslancov vrátane Smeru a Hlasu, obe strany však majú s blokovaním webov problém.

Nasleduje prerokovanie vo výboroch, v druhom čítaní by sa malo pokračovať o 18.30. Informuje Denník N.

Advokátska kacelária Weis & Partners: Ústavy SR zakazuje cenzúru a garantuje slobodu prejavu a právo na informácie

Na bezprecedentnú cenzúru zaregoval na svojom portáli aj advokát JUDr. Peter Weis:

Podľa čl. 26 Ústavy SR sa cenzúra zakazuje, sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené.

Podľa ods. 4 slobodu prejavu a právo vyhľadávať a šíriť informácie možno obmedziť zákonom, ak ide o opatrenia v demokratickej spoločnosti nevyhnutné na ochranu práv a slobôd iných, bezpečnosť štátu, verejného poriadku, ochranu verejného zdravia a mravnosti.

Vyzerá to tak, že konflikt na Ukrajine bude zámienkou na prijatie takého zákona. Vraj ešte dnes. Nasvedčuje tomu napríklad tento článok (zdroj TU).

Materiál na vláde (TU). Pozrite si najmä „Vlastný materiál“ v časti nazvanej „Blokovanie“.

Správu aktualizujeme …

Zdroj: ereport.sk / spravy.rtvs.sk / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  Všetkými možnými spôsobmi sa pokúšali vymazať minulosť našich veľkých predkov, našich rodičov. Pokúšali sa vymazať nás a naše duše. Napriek všetkým technológiám a všetkému úsiliu tých, ktorí ovládli...
 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: