Belgická polícia vo štvrtok 12. februára 2026 prehľadala priestory Európskej komisie (EK) v Bruseli. Európska prokuratúra v rámci prebiehajúceho vyšetrovania vykonala činnosti zamerané na zhromažďovanie dôkazov, ktoré sa týkajú aktivít eurokomisie.
Belgická polícia vo štvrtok prehľadala priestory Európskej komisie (EK) v Bruseli v rámci vyšetrovania predaja nehnuteľného majetku štátu Belgicko v roku 2024. Pre agentúru AFP to uviedol zdroj blízky vyšetrovaniu,.
Predmetom vyšetrovania: je predaj 23 budov v hodnote približne 900 miliónov eur. v bruselskej „Európskej štvrti“, ktoré v apríli 2024 odkúpil belgický štátny investičný fond SFPIM.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Európska komisia uviedla, že o vyšetrovaní vie a s úradom EPPO aj belgickými orgánmi plne spolupracuje.
Zároveň vyjadrila presvedčenie, že predaj nehnuteľností prebehol v súlade s finančnými pravidlami EÚ. Belgická polícia sa k prebiehajúcej operácii odmietla bližšie vyjadriť.
Je tiež „odhodlaná k transparentnosti a zodpovednosti a bude plne spolupracovať s EPPO a príslušnými belgickými orgánmi v tejto záležitosti“.
Európska prokuratúra (EPPO) potvrdila iba to, že „v rámci prebiehajúceho vyšetrovania vykonáva činnosti zamerané na zhromažďovanie dôkazov,“ ktoré sa týkajú EK.
„V tejto fáze nemôžeme poskytnúť žiadne ďalšie informácie, aby sme neohrozili prebiehajúce konanie a ich výsledok,“ objasnila hovorkyňa EPPO Tine Hollevoetová.
Podľa denníka Financial Times polícia vyšetruje možné nezrovnalosti pri predaji zmienených nehnuteľností. Podľa dvoch osôb oboznámených s touto operáciou polícia ráno prehľadala rôzne pracoviská EK v Bruseli vrátane rozpočtového oddelenia.
K predaju došlo počas mandátu predchádzajúcej eurokomisie, keď bol komisárom pre rozpočet Johannes Hahn až do roku 2024.
AFP konštatuje, že k predaju došlo v čase zmenšenia kancelárskych priestorov EK o štvrtinu, pretože čoraz viac zamestnancov pracovalo z domu z dôvodu pandémie koronavírusu.
Nehnuteľnosti kúpil belgický štátny investičný fond, ktorý plánoval ich rekonštrukciu, aby fungovali udržateľnejšie, a následne ich predať ako komerčné a bytové priestory.
Podľa AFP bola zámerom premena Európskej štvrte v Bruseli, kde sa nachádza väčšina inštitúcií EÚ, aby bola „priateľskejšia“ k ľuďom.
Zdroj: pravda.sk / InfoVojna
Dopustil sa Prezident Trump velezrady?
Tajná manipulace CIA s počasím odhalena: Dokumenty ukazují šokující program
Nemeckí liberálni vedci technicky rehabilitujú ukrajinský nacizmus
Slováci sú pobúrení: Prečo tu neveje slovenská vlajka?
STOP mobilom na priechodoch, jazda po chodníkoch sa končí
Káva zlacnela takmer o tretinu: Analytik prezradil, či sa to prejaví aj v slovenských obchodoch
Umelá inteligencia (AI) ohlasuje posthumánnu éru ekonomických, sociálnych a morálnych otrasov
Ľudská rasa sa so všetkou svojou múdrosťou zabíja sama
Európa chce Rusku vnútiť druhú severnú vojnu
V Černigovskej oblasti bol zničený sklad s raketami „Patriot“
VIDEO: Péter Magyar tvrdí, že EÚ sa vráti k nákupu ruského plynu, pretože je lacnejší. Nový maďarský premiér sa v mnohých otázkach začína podobať na svojho predchodcu Viktora Orbána
VIDEO: Jan Kraus o novinároch, z ktorých sa stali politickí aktivisti, o súčasnom stave spoločnosti a médií, ktoré podľa neho nehľadajú pravdu, ale aj o svojej talkshow či zaujímavých podcastoch Joea Rogana a ďalších
EÚ rozbieha program, ktorého sa obáva dokonca aj Zdechovský
Ukrajina „omylom“ nasmerovala drony smerom k Fínsku. A Brusel mlčí…
R. Kaliňák: Výstavba nemocnice v Prešove by mohla pokračovať budúci týždeň
Progresívci verbujú internetových trollov. „Zúfalci“ – hodnotia Slováci
Tichá revolúcia vo svete centrálnych bánk
3.6.2026 Denný súhrn zo slovanských štátov
Rusko pokračuje v úderoch. Kyjev frustruje skutočnosť, že rakety sa nemíňajú
Ultimátny úder „Orešnikom“ odhalil dva Trójske kone medzi ukrajinskými politikmi
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Belgická polícia kvôli vyšetrovaniu podivných praktík prehľadala priestory Európskej komisie v Bruseli
Belgická polícia kvôli vyšetrovaniu podivných praktík prehľadala priestory Európskej komisie v Bruseli
Belgická polícia kvôli vyšetrovaniu podivných praktík prehľadala priestory Európskej komisie v Bruseli