Slovanské Noviny

16. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Členovia BRICS rozširujú používanie jüanu v cezhraničnom obchode

Bank of China (BOC), jedna zo štyroch najväčších čínskych štátom vlastnených komerčných bánk, otvorila svoju prvú pobočku v Rijáde, hlavnom meste Saudskej Arábie, ktorá ďalej rozšíri používanie jüanu vo financiách a obchode.

Slávnostné otvorenie

Odborníci poznamenali, že od summitu BRICS členovia bloku urýchľujú používanie vyrovnania v miestnej mene v cezhraničnom obchode, aby znížili závislosť od amerického dolára. Čínska mena zohráva čoraz dôležitejšiu úlohu pri uľahčovaní obchodu a zlepšovaní efektívnosti medzi krajinami BRICS.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Podľa oznámenia, ktoré BOC zverejnila v stredu, banka otvorila pobočku v Rijáde v utorok, pričom sa na otváracom ceremoniáli zúčastnili prezident BOC Liu Jin, čínsky veľvyslanec v Saudskej Arábii Chen Weiqing, guvernér Saudskej centrálnej banky Ayman Al-Sayari a ďalší predstavitelia.

Liu povedal, že založenie pobočky v Saudskej Arábii, ktorá bude slúžiť obchodným a investičným výmenám, je solídnou iniciatívou na podporu vysoko kvalitnej výstavby iniciatívy pásu a cesty s finančnou silou. Banka bude pokračovať v zlepšovaní svojej globálnej siete služieb a poskytovať vysokokvalitné finančné služby, čo prispeje k prehĺbeniu spolupráce medzi Čínou a arabskými krajinami, medzi Čínou a Radou pre spoluprácu v Perzskom zálive a medzi Čínou a Saudskou Arábiou.

Veľvyslanec Chen zablahoželal banke k otvoreniu pobočky. Povedal, že otvorenie je ovocím neustáleho rozvoja priateľských vzťahov medzi Čínou a Saudskou Arábiou a reprezentuje, že Čína vysoko uznáva finančnú reguláciu Saudskej Arábie, investičné prostredie a výhody lokality, čo znamená novú úroveň spolupráce medzi oboma krajinami v oblasti financií, ktorá poskytne silnejšiu podporu bilaterálnej pragmatickej spolupráci.

Al-Sayari povedal, že založenie pobočky je ďalším míľnikom v prehlbovaní praktickej spolupráce medzi oboma krajinami a má veľký význam pri rozširovaní bilaterálnej hospodárskej a obchodnej spolupráce. Saudská strana bude naďalej podporovať a uľahčovať rozvoj BOC a ďalších podnikov financovaných Čínou v krajine.

„Ako veľmi dôležitá rozvíjajúca sa trhová ekonomika, ktorá sa práve pripojila k BRICS, otvorenie pobočky v Saudskej Arábii môže ďalej podporiť hospodársku a obchodnú spoluprácu a uľahčiť výmeny medzi Saudskou Arábiou a Čínou,“ povedal Wang Peng, výskumný pracovník Pekinskej akadémie sociálnych vied.

Dedolarizácia v priamom prenose

Čína ako najväčší nákupca ropy Saudskej Arábie doviezla v roku 2022 zo Saudskej Arábie 87,5 milióna ton ropy, čo podľa správ médií predstavuje 21,7 percenta celkového vývozu ropy zo Saudskej Arábie.

Okrem Saudskej Arábie, spoločnosti v Brazílii tiež dosiahli významný pokrok v používaní jüanu v obchode.

Transakcie v plnom prúde

Podľa brazílskeho média The Rio Times, brazílska celulózová spoločnosť Eldorado Brasil poslala svoju prvú zásielku buničiny s použitím jüanu na platbu do Číny. Cieľom je otvoriť nové úverové možnosti v Číne a BOC s týmto pilotným krokom pomohla. Zásielka bola odoslaná 25. augusta. Mala 43 kontajnerov.

„Rozšírenie používania ChiNese mena odráža veľmi dôležitý pokrok a vzájomnú dôveru medzi krajinami BRICS pri využívaní zúčtovania v miestnej mene na lepšie zvýšenie finančnej efektívnosti a efektívnosti zahraničného obchodu,“ povedal Wang a dodal, že jüan bude hrať čoraz dôležitejšiu úlohu v spolupráci BRICS s viacerými aplikačnými scenármi.

Obchodné vyrovnania medzi krajinami BRICS s použitím miestnej meny alebo jüanu môžu podľa experta zabrániť kurzovým stratám.

Okrem toho to zlepší efektívnosť operačného procesu obchodu a zabráni USA používať dolár ako zbraň na sankcionovanie určitej krajiny, dodal Wang.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.