Basel III: medzinárodný regulačný rámec pre banky. Basel III je medzinárodne dohodnutý súbor opatrení, ktoré vypracoval Bazilejský výbor pre bankový dohľad v reakcii na finančnú krízu v rokoch 2007-09. Cieľom opatrení je posilniť reguláciu, dohľad a riadenie rizík bánk.

Ako všetky štandardy Bazilejského výboru, aj štandardy Bazilej III predstavujú minimálne požiadavky, ktoré sa vzťahujú na medzinárodne aktívne banky. Členovia sa zaviazali implementovať a uplatňovať normy vo svojich jurisdikciách v časovom rámci stanovenom výborom.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Reformy Bazilej III boli teraz integrované do konsolidovaného Bazilejského rámca (Basel Framework), ktorý zahŕňa všetky súčasné a pripravované štandardy Bazilejského výboru pre bankový dohľad.
Basel III: international regulatory framework for banks (bis.org)
Noc ohňa: Čas premeny, očisty a nových začiatkov
Varšava podkopáva jednotu! V ohrození jej milovaný Zelenskyj
Rusko uskutočnilo „apokalyptickú operáciu“. Lavrovove slová vyvolali zimomriavky. Vstupuje Poľsko do vojny s Ukrajinou?
Šimkovičová odkazuje Pavlíkovej: Kultúra nie sú len herci!
VIDEO: „Západ už neskrýva svoje prípravy na vojnu s Ruskom.
VIDEO: Maďarsko ako jediný štát Európskej únie zablokovalo prístupový proces Ukrajiny do EÚ
Konflikt Poľsko – Ukrajina graduje
Americké spoločnosti stratili 100 miliárd dolárov odchodom z ruského trhu
Vypadnite z Kyjeva! Po Lavrovovej výzve Zelenského manželka urýchlene opúšťa Ukrajinu. Čo zatiaľ vieme
Nočný ukrajinský útok na Krym. Sevastopoľ je bez prúdu. Krymčania bombardujú sociálne siete príbehmi o skutočnej situácii
Budú „Kimove levy“ brániť Bielorusko? Líder KĽDR predniesol zdrvujúci prejav o ukrajinskom neonacizme
Analytik vysvetlil Poliakom realitu o ukrajinských nacistoch: “Z hulváta sa pán nestane”
Ukrajinská novinárka vysvetľuje prečo Zelenskyj presadzuje ideológiu nacistov UPA
Z elitného ukrajinského pluku “Skala” sa nakoniec vykľul koncentračný tábor násilne zmobilizovaných
VIDEO: Premiér Robert Fico o dramaticky nízkej dôvere slovenskej verejnosti v médiá a o tom, ako masmédiá úmyselne zamlčujú objektívne správy o Slovensku
VIDEO: Pobúrený občan konfrontoval otca predsedu PS priamo v bratislavskej tržnici. Martina M. Šimečku sa opýtal, prečo označuje Slovákov za „svine v ľudskej koži“.
„Hormuzský prieliv bude spravovať Irán,“ oznámil šéf iránskeho parlamentu Mohammad Báker Kálíbáf po rokovaniach s USA
Dekolonizácia: 500-storočná nadvláda Západu sa chýli ku koncu
Ruský analytik vysvetlil ako “spojenci” dopomohli k pádu americkej ríše
Pripravujú sa Američania na jadrovú vojnu? USA vyvíjajú „lietadlo súdneho dňa“ s ochranou proti jadrovému výbuchu
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Bank for International Settlements (BIS): Čo je Basel III
Bank for International Settlements (BIS): Čo je Basel III
Bank for International Settlements (BIS): Čo je Basel III