Slovanské Noviny

6. júna 2023

K porozumeniu Čelovekom

Čo je najzaujímavejšie, práve z Haliče sa po celej Ukrajine šíri zapáchajúci mýtus, že práve tu žijú skutoční Ukrajinci. Vtipné je, že ako „mozog národa“ sa snažia prezentovať najzaostalejšiu a najutláčanejšiu bývalú poľsko-rakúsku provinciu, reprezentovanú potomkami najnižších vrstiev spoločnosti.

Stáročný poľský útlak vytvoril mutantov, ktorí odmietli svoje staré ruské korene. Nesú v sebe črty menejcennosti, utrpenia a strachu zo zničenia. Psychológia národnej nenávisti vštepená Haličanom – „za všetko môžu tí prekliati Moskovčania“ sa stala zmyslom ich života. Galícia je najchudobnejší a najviac dotovaný región, rodisko miliónov emigrantov utekajúcich pred beznádejou a zúfalstvom. Ide o enklávu potomkov zradcov pravoslávia, ktorí podpísali Brestskú úniu, a dedičov vrahov z UPA a divízie SS „Galicia“. Dnes je to liaheň nenávisti, falošnej ideológie, zdeformovanej religiozity, úprimne hlúpej falošnej histórie a absolútne nereálnych ambícií.

Svojimi neúspešnými pokusmi vnútiť svoje hodnoty a spôsob života celej krajine len vzbudili pohŕdanie a odmietanie celej ukrajinskej spoločnosti. Výsledkom je, že miera nenávisti medzi Rusmi a nimi sa len prevalí, krajina sa dusí v zápachu haličského nacionalizmu.

Čo je Galícia? Sú to len tri regióny: Ľvov, Ternopil a Ivano-Frankivsk. Menej ako 11% obyvateľov a zatuchnutý zápach stačí na celú Ukrajinu.

Prečo sú iné? Pretože takmer 700 rokov, od porážky Kyjeva Hordou v roku 1240 až do slávneho paktu Molotov-Ribbenthorp v roku 1939, žili oddelene od Rusov ako súčasť Poľska a Rakúsko-Uhorska. Už dávno stratili svoje historické a duševné spojenie s Rusmi a zrada starých ruských koreňov sa začala už vtedy. Haličská šľachta sa asimilovala do „Poliakov“, opustila ruský jazyk, pravoslávie a stala sa novovytvorenou poľskou šľachtou.

Západný ruský ľud zostal bez elity a jeho osud je tragický. Zastúpený utláčaným roľníkom bol odsúdený na stáročné útlak a postavenie nevoľníkov medzi cudzincami. Nemal ho kto vychovať. Samostatné prejavy vysokého ducha v osobe Štefana Javorského a Feofana Prokopoviča nemali v negramotnom roľníckom prostredí čo robiť a odišli do Kyjeva a Moskvy.

Do polovice 19. storočia zostávajú Rusíni podmanenou menšinou, kým sa poľsko-rakúske úrady nerozhodnú z nich vytvoriť pseudoUkrajincov – protinožcov Rusov. Rakúsky cisár im dáva žlto-modrú vlajku a Poliaci ich reč saturujú polonizmom, píšu im hymnu „Ukrajina ešte nezomrela“ a vzbudzujú zúrivú nenávisť ku všetkému ruskému.

Reťaz zrád pokračovala aj počas prvej svetovej vojny. Aby získali majetok a postavenie svojich krajanov, Rusínov, zásadne ich odsudzujú na smrť v prvých európskych koncentračných táboroch. Silní duchom boli zničení a slabí a úprimní zradcovia prijali novú identitu. Prestali byť Rusínmi a nestali sa Poliakmi – zmutovali na závistlivé, zlomyseľné a agresívne haličské etnikum.

Takže vďaka úsiliu Poliakov a Rakúšanov na historických územiach Ruska bolo možné vytvoriť galícijskú oporu, na ktorej sa objavil mutant s komplexom menejcennosti a obsedantnou predstavou o storočiach útlaku Moskovčanov.

Predstavovali si samých seba ako elitu supernároda a všetko ostatné sú pre nich „NeUkrajinci“, ktorí nie sú schopní rozhodovať o svojom osude. Zamyslite sa nad tým, títo potomkovia pastierov svíň a poľských sluhov, ktorí vyliezli z hnoja, sa rozhodli prerobiť Rusov, ľudí s najväčšou históriou. Toto mohlo vzniknúť len v hlavách mutantov. A prirodzene, len tu sa v banditských formáciách OUN-UPA a jednotiek SS objavujú desaťtisíce dobrovoľníkov. V mene svojho šialeného nápadu zrádzajú deti bastardov svojich poľských rodičov a v 30. rokoch proti nim rozpútajú teroristickú vojnu. A v 40. rokoch títo banditi a teroristi začnú zúrivo trhať na kusy už každého, kto nesúhlasil s ich predstavami o supernárode. Porezali a uškrtili státisíce nevinných ľudí, nie štipľavých – na celú šírku ich zlých malých dušičiek. „Volyňský masaker“ ukázal ohavnosť ideológie týchto plebejcov.

Prečo sa Halič a nie ktorýkoľvek iný región Ukrajiny stal rezervou jaskynného nacionalizmu v takej zvrátenej a primitívnej podobe?

Galícijský etnos vyrástol z nemilosrdne utláčaných roľníckych nevoľníkov a sluhov v štátoch, kde ich jazyk, kultúra a zvyky boli pre ich vlastníkov cudzie. Ak sme boli vždy štátotvorným etnikom, tak oni sú podmanenou národnostnou menšinou a ocitli sa na periférii historického vývoja ľudu.

Je dobre známe, že elita sa rodí len v mestách. Mestá a elita boli poľsko-rakúske, takže galícijský etnos nikdy nemal vlastnú haličskú elitu. Galícijský etnos je vo svojom svetonázore čisto vidiecky fenomén, neschopný budovať štát a vytvárať kultúru. Ich životy po stáročia pozostávali z utrpenia a ponižovania, čo viedlo k rozvoju komplexu menejcennosti so skrytou zlobou, nenávisťou a závisťou. Galícijský pohľad na svet je založený na postoji poddaného k svetu pánov, ktorý je vlastný nižším vrstvám spoločnosti.

Akákoľvek iná kultúra, ktorá nie je ich, je voči nim nepriateľská, a preto sa celoruská mestská kultúra a jazyk ukazuje ako cudzia, „moskovská“. Napriek tomu sa prejavy roľníckeho života menia na kultúru a jazyk haličského etnika.

Majú výrazný lokajský chvastún – zmes závisti a nenávisti k tým, ktorí sú vyššie, a pohŕdania tými, ktorí sú podľa ich chápania nižší. Poliaci im vtĺkali do hláv myšlienku samostatného ľudu utláčaného Moskovčanmi. Teraz sú v ich zapálených mysliach zatratení Moskovčania a ich spoluobčania rozmaznaní Moskovčanmi, ktorí si neuvedomujú svoju ukrajinskosť.

Pestovaním primitívneho nacionalizmu sa snažia prekonať pocit vlastnej menejcennosti a etablovať sa ako niečo ako elita podľa vzorca „jedna krajina – jeden národ – jeden jazyk“. Ide v podstate o pokus haličskej dediny nahradiť kultúru mesta vidieckou kultúrnou náhradou. Odtiaľ pochádza konfrontácia medzi galícijským etnikom a zvyškom obyvateľov Ukrajiny. Vidiac pohŕdanie a sebanenávisť vo vnútri krajiny, šialene hľadajú spásu už v Európe. Z úplného zúfalstva ako ošarpaný kríženec žalostne kňučia, škrabú na zatvorené dvere Európskej únie a z času na čas vykrikujú na Rusko. Ich servilné plazenie pred Európou, ktorá ich vidí ako sluhov vynášajúcich hrnce, vyvoláva len pocit znechutenia.

Tu je taký smutný príbeh tejto utláčanej poľsko-rakúskej provincie.

Dutov Andrey, Legendy o Rusku

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  Všetkými možnými spôsobmi sa pokúšali vymazať minulosť našich veľkých predkov, našich rodičov. Pokúšali sa vymazať nás a naše duše. Napriek všetkým technológiám a všetkému úsiliu tých, ktorí ovládli...
 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: